Železiari ťahajú sériu štyroch víťazstiev v rade

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová sa vezú na víťaznej vlne. Po domácej ligovej prehre so Skalicou ťahajú šnúru štyroch zápasov bez straty bodu. Je medzi nimi zarátaný aj triumf v Slovnaft Cupe na pôde Bánoviec nad Bebravou.

Železiari odštartovali víťaznú sériu ligovým triumfom v Námestove, kde otočili nepriaznivý stav. Následne cestovali na horúcu pôdu do Košíc, kde si po bezgólovom polčase pripísali dvojgólové víťazstvo. „Hrali sme takticky zodpovedne a zaslúžene sme si došli po výhru. Musím hráčov pochváliť za prístup. Do bodky splnili to, čo sme si povedali. Základom bola dobrá defenzíva. Súperovi sme celoplošne znepríjemňovali život, postupom času sme prebrali opraty zápasu do vlastných rúk a zaslúžene sme vyhrali,“ povedal pre klubový web Roman Skuhravý, tréner FK Železiarne Podbrezová.

Erik Grendel strelil gól na 3:0 a jeho zásah bol naozaj exportný. Foto: I. KardhordováNásledne naši hráči zvládli „povinnú“ jazdu v Slovnaft Cupe, keď pohodlne vyhrali v Bánovciach nad Bebravou. Išlo zároveň o generálku na domáci ligový duel proti Šamorínu. Železiari v ňom boli od začiatku aktívnejší, ale opäť ukázali svoju efektivitu až po prestávke. Tromi gólmi rozhodli o hladkom víťazstve. „Mám radosť aj za chlapcov akým spôsobom sme to výsledkovo zvládli, predovšetkým však herne. Aj keď sme boli v prvom polčase trochu nepokojní v predfinálnej fáze, tak som nepochyboval. V druhom polčase sa ukázala sila, kvalita a charakter hráčov. Je vidieť, že sa herne posúvame a to ma teší najviac,“ zhodnotil duel český tréner pre zpfutbal.sk.

Našim futbalistom sa momentálne darí a všetci veríme, že v nastolenom trende budú pokračovať. Po domácom stretnutí so Šamorínom boli na štvrtom mieste ligovej tabuľky. Najbližšie ich čaká MŠK Púchov (sobota, 11. septembra o 16. hodine) a domáci súboj s Komárnom (piatok, 17. septembra o 17. hodine).

SÚHRN

6. kolo: FC Košice – FK Železiarne Podbrezová 0:2 (0:0)

Góly: 55. Pavúk, 72. Breznanik.

FK ŽP: Ludha – Oravec, Pavúk (64. Breznanik), Špyrka, Paraj (46. Issa, 85. Timošenko), Kováčik, Godál, Bakaľa, Galčík (80. Grešák), Kukoľ (64. Ďatko), Bartoš.

7. kolo: FK Železiarne Podbrezová – FC ŠTK 1914 Šamorín 3:0 (0:0)

Góly: 53. Špyrka, 77. Ďatko, 78. Grendel.

FK ŽP: Ludha – Bartoš, Oravec, Paraj – Ďatko (88. Šikula), Bakaľa, Grendel (88. Natchkebia), Špyrka, Kukoľ (78. Grešák) – Pavúk, Timošenko (65. Breznanik).

Slovnaft Cup, 2. kolo: FK Spartak Bánovce nad Bebravou – FK ŽP 0:6 (0:2)

Góly: 27., 30., 61. Timošenko, 69. Ďatko, 75. Pavúk, 77. Bakaľa.

FK ŽP: Rehák – Bartoš (46. Bakaľa), Oravec, Grešák – Ďatko, Talakov (46. Špyrka), Paraj, Barbora (46. Kováčik) – Issa (46. Galčík), Timošenko, Pavúk.

Po pohodlnom víťazstve postupujeme do 3. kola Slovnaft Cupu, kde bude našim súperom MFK Dukla Banská Bystrica. Duel je na programe v podbrezovskej Zelpo Aréne v stredu, 22. septembra, o 15.30 hodine.