Z kolkárskych dráh

Prvý marcový víkend pokračovali interligisti vo víťaznom ťažení. V domácom dvojzápase najprv porazili Husovice 6:2 (náš najlepší hráč Bína 643) a následne nadelili Hořiciam, nováčikovi súťaže, kanára 8:0 (najlepší opäť Bína 630). V tabuľke sme sa tak bodovo dotiahli na prvú Trstenú, tá má však o dva zápasy menej.

Dôležité víťazstvo si pripísali naši kolkári aj v extralige, keď si bez problémov poradili s Rakovicami 6:2. V zápase nepadla ani jedna šesťstovka a našim najlepším hráčom bol Soják (598). Extraligisti majú pred sebou ešte šesť zápasov, z toho tri s prvými družstvami tabuľky.

Ženy začali nadstavbu – vyraďovaciu časť Slovenského pohára. Kolkárky ŠK Železiarne Podbrezová nehrali, pretože súperky z Apolla Bratislava nenastúpili, a tak sme automaticky postúpili medzi štvoricu najlepších. Dorastenky hosťujúce v KK Brezno (najlepšia Lucia Oszagyanová 550) v rovnakej súťaži prehrali doma s Rakovicami 1:5 a v odvete sa musia pokúsiť o malý zázrak.

Začala sa tiež nadstavba play-off v 1. lige východ. Naši „béčkari“, ako víťazi základnej časti, vyhrali v Rimavskej Sobote nad Jelšavou 3:5, v zápase podpriemernej úrovne. Najlepším hráčom železiarov bol Michal Dilský (556). Odveta o týždeň doma by mala byť povinnou vstupenkou do semifinále

Dorastenci takisto ukončili dlhodobú časť svojej súťaže. Posledné zápasy oboch našich družstiev nepriniesli žiadne body. „Áčko“ vo Fiľakove, v priamom súboji o prvé miesto, prehralo o 14 kolkov (Bánik a Balco rovnako po 565). „Béčko“ (Kováčiková 455) po slabučkom výkonom podľahlo susedovi v tabuľke, Veľkému Šarišu, a skončilo na 6. mieste. Do celoslovenského turnaja o majstrovský titul postupujú zo skupiny východ Fiľakovo, Podbrezová a Trstená.