Skončila základná časť a začala nadstavba Fortuna ligy

FK Železiarne Podbrezová – MŠK Žilina 0:2 (0:1)

Góly: 26. Balaj, 77. Boženík.

V poslednom kole základnej časti Fortuna ligy sme hostili Žilinu. V 8. minúte sa do dobrej príležitosti dostal Breznanik, ktorý nebezpečne krížne vystrelil spoza šestnástky, no pri dopade sa nešťastne zranil a musel byť vystriedaný. V 20. minúte pohrozili Žilinčania, pred dobiehajúcim útočníkom v poslednej chvíli výborne zasiahol brankár Vantruba. Skóre zápasu otvoril v 26. minúte Balaj, keď si najlepšie naskočil na rohový kop Tomiča a hlavou prekonal nášho brankára Vantrubu. V 33. minúte si v šestnástke hostí nespracoval loptu Olatunji, ktorý sa mohol dostať do nebezpečného zakončenia. Na druhej strane vypálil Mihalík, jeho strelu pod brvno vyrazil Vantruba na roh. V 39. minúte po centri Paraja vo výskoku postrčil Sluka Olatunjiho, ale rozhodca tento zákrok uznal ako dovolený. V druhom polčase si naše mužstvo vytvorilo optický tlak, no vyložené šance si hráči nevypracovali. Nebezpečné boli len dva priame kopy v 67. a 75. minúte, ktoré Špyrka a Štefánik gólovo nezakončili. V 77. minúte hostia zvýšili na 0:2, keď po krídelnej akcii efektne pätičkou zakončil Boženík. V závere zápasu sme ešte pohrozili dvomi rohovými kopmi, no skóre zápasu ostalo nezmenené.

Vladimír Veselý, tréner Podbrezovej: „Prvý polčas bol vyrovnaný, s minimom šancí na oboch stranách. Chceli sme hrať cez krídelné priestory, ale cez ne sme sa veľmi nepresadili. Súper využil štandardku a dostal sa do vedenia. V druhom polčase sme boli lepším mužstvom, viac sme držali loptu, dominovali sme v hre v poli, no bohužiaľ, do nejakej vyloženej šance sme sa nedostali. Finálna fáza nám nejde, boríme sa s tým. Inkasovali sme napokon aj druhý gól, čo nás mrzí.“

FK Železiarne Podbrezová: Vantruba – Obročník, Kiwior, Oravec, Mojžiš – Viazanko, Paraj – Breznanik (11. Pavúk, 72. Voško), Špyrka, Fadairo (46. Štefánik) – Olatunji.

MŠK Žilina: Holec – Majdan, Kaša (85. Vallo), Minárik, Sluka – Myslovič (63. Králik), Káčer, Diaz – Tomič, Balaj (76. Boženík), Mihalík.

Hlavička Olatunjiho v závere zápasu proti Nitre skončila nad bránou. Foto: I. Kardhordová
Hlavička Olatunjiho v závere zápasu proti Nitre skončila nad bránou

FK Železiarne Podbrezová – FC Nitra 1:1 (1:0)

Góly: 43. Hlohovský – 75. Vestenický (11 m).

Filip Hlohovský, strelec nášho jediného gólu proti Nitre. Foto: I. KardhordováPrvé kolo nadstavby sme odohrali na domácom trávniku proti FC Nitra. Keďže po základnej časti sme obsadili 10. priečku, ocitli sme sa v skupine o udržanie, kde sa hrá o 7. až 12. miesto. V úvode zápasu boli aktívnejší hráči Nitry, ktorí si vypracovali dva rohové kopy, no bránu Podbrezovej neohrozili. V 12. minúte po rohu hlavičkoval Kiwior nad bránu hostí. Neskôr spoza šestnástky napriahol Viazanko, ale tiež minul bránu Nitry. V 20. minúte zahrali hostia nacvičený signál, no naša obrana na čele s brankárom Vantrubom nebezpečnú situáciu vyriešila. V 23. minúte sa lopta po rohu dostala až k voľnému Šimončičovi, ktorého pokus z uhla skončil na brvne našej brány. V závere polčasu tesne vedľa tyče technicky zakončil Štefánik. Skóre zápasu otvoril Hlohovský v 43. minúte, keď sa presadil z priameho kopu umiestnenou strelou do šibenice brány Pindrocha. Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie naši futbalisti, ale hlavička Mojžiša a strela Hlohovského sa gólmi neskončili. V 59. minúte mal obrovskú šancu Špyrka, no z hranice šestnástky vonkajším priehlavkom tesne minul pravú tyč. V 73. minúte zahral rukou vo vlastnom pokutovom území Oravec a nariadenú penaltu bezpečne premenil Vestenický. V závere zápasu mal ešte dobrú príležitosť na skórovanie Olatunji, ktorý si najvyššie naskočil na center Špyrku, jeho hlavička však skončila nad bránou hostí.

Vladimír Veselý, tréner Podbrezovej: „Mrzí ma, že sme nevyhrali, za stavu 1:0 sme mohli pridať ďalší gól. Sériu zápasov doma, čo sme nevyhrali, sme natiahli, trápime sa v koncovke, musíme na nej neustále pracovať.“

FK Železiarne Podbrezová: Vantruba – Obročník, Oravec, Kiwior, Mojžiš – Viazanko, Paraj – Pavúk (66. Olatunji), Štefánik (83. Leško), Hlohovský – Špyrka.

FC Nitra: Pindroch – Charizopulos, Niba, Farkaš, Chovanec – Šimončič, Kóňa – Bilovský (73. Šurnovský) – Gatarić (88. Fabiš), Vestenický, Štefanec (46. Soković).