Majstrovstvá Slovenska v letnom biatlone

 

Počas uplynulých dvoch víkendov vyvrcholila letná biatlonová sezóna poslednými štyrmi súťažami. Na štarty prvých dvoch disciplín sme v termíne 8. a 9. septembra cestovali do obce Vyhne v Štiavnických vrchoch.

 

Biatlonový oddiel ŠK Železiarne Podbrezová
Biatlonový oddiel ŠK Železiarne Podbrezová

 

Tamojší biatlonový areál je typický tiahlymi traťami a strelnicou umiestnenou takmer na najvyššom bode trate. Rýchlostné preteky v podbrezovských farbách ovládli E. Kapustová, Z. Remeňová a L. Ottinger. Preteky boli súčasťou tretieho kola Slovenského Viessmann pohára. V nedeľu 9. septembra sa rozdeľovali prvé z troch majstrovských titulov. Vo vytrvalostných pretekoch, ktoré sú vďaka časovej penalizácii za nepresné výstrely najviac závislé na úspešnosti streľby si po výborných výkonoch tituly vybojovali T. Sklenárik a Z. Remeňová.

Druhá časť M-SR prebiehala v termíne 15. a 16. septembra v domácom prostredí Horehronského rudohoria v obci Predajná. V sobotňajších rýchlostných pretekoch si titul premiérovo vybojoval F. Bury a ďalšie tituly si do osobných zbierok pridali aj Z. Remeňová a T. Sklenárik. Poslednou štvrtou disciplínou boli „kráľovské“ preteky s hromadným štartom. Preteky sú špecifické neustálym kontaktom so súpermi a zvýšeným tlakom na úspešne zvládnuté výstrely, od ktorých sa priamo počas pretekov odvíja poradie. Do cieľa ako prví pribehli E. Kapustová, Z. Remeňová a L. Ottinger.

Vďaka nárastu výkonnosti mladších dorastencov a stabilnej výkonnosti dorastu v ďalších troch dorasteneckých kategóriách sa nám po prvý krát v histórii klubu podarilo vybojovať zastúpenie na stupňoch víťazov vo všetkých štyroch dorasteneckých kategóriách v obidvoch súťažných dňoch. Z Predajnej sme tak po úspešne zvládnutých pretekoch, na ktorých príprave sme sa aj organizačne podieľali, odchádzali vyčerpaní, ale s pocitom výborne odvedenej práce.

Výsledkový servis:

Dorastenky 16-17 r.: E. Kapustová 1., 2., 2. a 1. miesto, A. Smarkoňová 4., 8., 6. a 7. miesto.

Dorastenci 16-17 r.: F. Bury 4., 11., 1. a 7. miesto, R. Floch 5., 5., 7. a 8. miesto, A. Koštial 6., 7., 8. a 3. miesto, E. Tomkuliak 9., 10., 11. a 9. miesto.

Dorastenky 18-19 r.: Z. Remeňová 1., 1., 1. a 1. miesto, M. Remeňová 2., nešt., 3. a 2. miesto,  M. Wágnerová 7., 6., 8. a 8. miesto.

Dorastenci 18-19 r.: L. Ottinger 1., 2., 2. a 1. miesto, T. Sklenárik 2., 1., 1. a 2. miesto.

Žiačky 14-15 r.: Smarkoňová E. 10., 7., 6. a 6. miesto.