Majstrovstvá Slovenska v cestnej aj horskej cyklistike

 

Druhý júlový víkend, v dňoch 13. – 14. júla, sa v Žiari nad Hronom konali majstrovstvá Slovenska v cestnej cyklistike pre mládežnícke kategórie a zároveň to boli preteky Slovenského pohára pre juniorov.

Matthias Schwarzbacher získal tri majstrovské tituly v kategórii starších žiakov
Matthias Schwarzbacher získal tri majstrovské tituly v kategórii starších žiakov

V sobotňajšej časovke jednotlivcov naši cyklisti vybojovali dva tituly a jedno tretie miesto, keď v kategórii mladších žiakov zvíťazil Ondrej Hrico a v kategórii starších žiakov Matthias Schwarzbacher. Adam Haľak bol tretí a junior Timotej Piliarkin obsadil druhé miesto. V nedeľu sa v pretekoch s hromadným štartom najlepšie darilo staršiemu žiakovi Matthiasovi Schwarzbacherovi, ktorý zvíťazil, Adam Haľak bol piaty a Samuel Fedor dvanásty. Mladší žiak Ondrej Hrico bol šiesty a v kategórii juniorov skončil Timotej Piliarkin na štvrtej priečke.

Lyžiarske stredisko Poráčska dolina bolo počas víkendu v dňoch 20. – 21. júla dejiskom majstrovstiev Slovenska v horskej cyklistike. V sobotu v disciplíne XCE – šprinty, v kategórii žiakov, postúpil Matthias Schwarzbacher do veľkého finále a obsadil konečné štvrté miesto. Samuel Fedor postúpil do malého finále a v konečnom poradí skončil na šiestom mieste. V nedeľu v disciplíne XCO – cross country, v kategórii starších žiakov, sa Matthias Schwarzbacher stal majstrom Slovenska a Samuel Fedor bol šiesty. Junior Timotej Piliarkin skončil na ôsmom mieste.

 

V časovke mladších žiakov sa z prvenstva tešil Ondrej Hrico
V časovke mladších žiakov sa z prvenstva tešil Ondrej Hrico