Finálový turnaj halovej sezóny mládeže

 

V dňoch 8. – 9. februára súperilo osem najlepších dievčenských tímov do 15 rokov počas dvoch dní na finálovom turnaji v Púchove, kde sa konal 7. ročník Halovej sezóny mládeže Slovenského futbalového zväzu.

Skupina „A“ priniesla vyrovnané zápasy a o postupujúcom do finálovej štvorky rozhodoval lepší vzájomný zápas medzi družstvami AS Trenčín a 1.FC Tatran Prešov (2:3).

Žiačky FK Železiarne Podbrezová počas finálového turnaja v PúchoveV skupine „B“, kde hrali aj naše dievčatá, dominovali Bardejovčanky. V troch stretnutiach nenašli premožiteľky a do finálovej štvorky postúpili s troma bodmi aj žiačky ŠK Slovan Bratislava.

Tie v semifinále nestačili na družstvo MFK Dukla Banská Bystrica a podľahli mu 1:3. Dovtedy suverénne Bardejovčanky narazili v semifinále na pozornú defenzívu 1. FC Tatran Prešov a po remíze 0:0 rozhodli o postupe do finále penalty. V nich mali viac šťastia Prešovčanky, zvíťazili 1:0.

V dueli o bronz zdolal Partizán Bardejov bratislavský Slovan 3:1, vo finálovom stretnutí dokázali Prešovčanky opäť odohrať zápas bez inkasovaného gólu a po výhre 1:0 sa tešili z prvenstva na 7. ročníku Halovej sezóny mládeže SFZ 2019/2020 žiačok do 15 rokov.

Výsledky žiačok FK ŽP

1. hrací deň – sobota, 8. február

Skupina „B“: ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová 3:3, FK Železiarne Podbrezová – FC Baník Prievidza 5:5, FK Železiarne Podbrezová – Partizán Bardejov BŠK 2:3.

2. hrací deň – nedeľa, 9. február

Skupina o 5. – 8. miesto: FK Železiarne Podbrezová – FC Spartak Trnava 3:4. Zápas o 7. miesto: FC Baník Prievidza – FK Železiarne Podbrezová 2:3 p.k.

Individuálne ocenenia

Najlepšia brankárka: Marína Anna Štefániková (AS Trenčín). Najlepšia strelkyňa: Vanessa Dunajská (FK Železiarne Podbrezová). Najlepšia hráčka: Aneta Surová (FK Železiarne Podbrezová).