Druhá liga ukazuje svoju kvalitu

MFK Skalica – FK Železiarne Podbrezová juniori 2:0 (2:0)

Góly: 4´ Šebesta, 36´ Haša.

V treťom kole čakala na náš B tím mužov silná Skalica, ktorá pomýšľa na návrat medzi futbalovú elitu. Od začiatku sme sa dostali pod tlak, z ktorého pramenil úvodný gól zápasu, už vo štvrtej minúte. Po polhodine Skaličania pridali aj druhý gól, čím rozhodli o svojom víťazstve. V druhom polčase chceli naši mladí hráči ukázať skúseným Záhorákom, že vedia hrať vyrovnanú partiu, čo potvrdil aj tréner mužstva Mário Auxt na tlačovej besede po zápase: „Zápas v Skalici bol pre našich hráčov najmä skvelou skúsenosťou, veď takmer polovica z nich hrávala ešte nedávno dorasteneckú súťaž. Hlavne v druhom polčase sme boli smerom dopredu nebezpečnejší, no domáci futbalisti zápas svojimi skúsenosťami a kvalitou ustrážili. Chlapcom však patrí poďakovanie za snahu a bojovnosť do posledného hvizdu“.

MFK Skalica: Fišan – Švrček, Lipták, Jakubek (74´ Ulrich), Šebesta, Hlavatovič, Mizerák (46´ Črvrtníček), Haša (82´ Ondriš), Hruška, Jánošík, Opiela-

FK Železiarne Podbrezová juniori: Lukáč – Bilić, Lipčák, Kopičár, Hric (82´ Marchuk), Fischer, Magda (46´ Haščák), Jedinák, Weiss (46´ Garaj), Bellay, Kačerík.

FK Železiarne Podbrezová juniori – FK NOVES Spišská Nová Ves   2:3   (1:3)

Góly: 15´ vlastný gól, 72´ Bernadina – 24´ a 43´ Kubus, 45´ Vilkovský.

Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci, čoho výsledkom bol úvodný gól stretnutia, ktorý kuriózne strelil nevydarenou malou domov kapitán hostí Sedláček. Po góle však prebrali iniciatívu hostia a na svoju prvú gólovú šancu čakali do 24. minúty, keď Kubus samostatný nájazd ešte nepremenil, ale po spätnej prihrávke Vilkovského sa už nemýlil a bolo vyrovnané. Na druhej strane mohol poslať do vedenia domácich Kačerík, jeho strela z uhla skončila na brankárovi hostí. V závere prvého polčasu hostia dvakrát udreli. V 43. minúte, po sérii chýb v strede ihriska, poslal hostí do vedenia opäť Kubus, a keď sa naplnila 45. minúta, tak na 1:3 upravil Vilkovský.

Do druhého dejstva vstúpili opäť aktívnejšie domáci, ale vyložené gólové šance neprichádzali. Až v 68. minúte Kopičár rýchlo rozohral priamy kop a Bellay prízemnou strelou trafil žrď. V 73. minúte znížil Bernadina, keď sa v osobnom súboji pretlačil cez obrancu hostí a vykresal iskričku nádeje pre Podbrezovú. O minútu mohol Bernadina vyrovnať, keď Jedinák odviedol výbornú prácu na pravej strane a holandský útočník strelou trafil len brankára hostí.

FK Železiarne Podbrezová juniori:  Lukáč – Lipčák, Bellay (70´ Magda), Fischer, Kuc, Kopičár, Weiss, Jedinák, Káčerík (64´ Hric), Lukáčik (64´ Marchuk), Bernadina.

FK NOVES SNV: Huszárik – Kunzo, Sedláček, Olawale, Zekucia, Kubus, Kováč (83´ Vitkaj), Sirko, Vantroba (63´ Šoltés), Kubík, Vilkovský (90´ Botvynnyk).