Do kádra Podbrezovej pribudla posila z Nového Zélandu

 

Koncom augusta sa podarilo vedeniu FK Železiarne Podbrezová dotiahnuť do kádra novú, exotickú posilu. Vystužiť stred poľa prišiel 23-ročný novozélandsky stredopoliar Jesse Marshall Thompson Edge.

Mladý stredopoliar naposledy pôsobil v holandskom tíme Achilles 29 v nižších holandských súťažiach. Defenzívny, 186 cm vysoký, stredopoliar futbalovo vyrastal vo svojej rodnej krajine v tíme Melville United, z ktorého jeho ďalšie futbalové kroky viedli do talianskej akadémie Vicenza. V mládežníckych kategóriách odohral desať stretnutí za reprezentáciu Nového Zélandu do 20 rokov a jeho ďalšie futbalové kroky viedli do najslávnejšieho domáceho klubu Auckland City.

V posledných dvoch sezónach odohral Jesse stretnutia v dresoch českého FC Písek a spomínaného Achilles 29 v Holandsku. Po skončení zmluvy v Holandsku sa upísal Podbrezovej na polroka a je na jeho futbalovom umení, aby presvedčil trénerov a vedenie klubu o svojich kvalitách. Veríme, že Jesse Edge zvýši konkurenciu v strede poľa a dokáže sa stať svojim dôrazom a kreativitou rozdielovým hráčom vo Fortuna lige, v ktorej je prvým hráčom z Nového Zélandu pôsobiacim na Slovensku.