Slovenský pohár v letnom biatlone pozná najlepších

Sezóna Slovenského pohára v letnom biatlone pozostávala tradične zo štyroch dvojdňových kôl, počas ktorých sa uskutočnilo osem individuálnych štartov vrátane troch disciplín Majstrovstiev Slovenska.

Všetky výkony športovcov boli, okrem poradia a výsledného času v cieli, ohodnotené aj príslušným počtom bodov. Čas víťaza každej vekovej kategórie mal hodnotu 100 bodov a body v poradí ďalších pretekárov sa vypočítavali podľa percentuálneho vyjadrenia časového odstupu na víťaza. Do celkového vyhodnotenia sa započítavalo päť najlepších výsledkov. Po skončení každej sezóny vyhodnocuje Slovenský zväz biatlonu víťazov v jednotlivých vekových kategóriách a kluby, ktoré nazbierali najvyšší súčet bodov v žiackych, mládežníckych a seniorských kategóriách.

Do hodnotenia boli započítavané výsledky z týchto pretekov: 1. kolo Viessmann pohár v letnom biatlone v Osrblí (8. – 9. jún), 2. kolo Viessmann pohár v letnom biatlone v Revúcej (29. – 30. jún), 3. kolo + M-SR Viessmann pohár v letnom biatlone v Predajnej (7. – 8. september) a 4. kolo M-SR Viessmann pohár v letnom biatlone vo Vyhniach (14. – 15. september).

Lukáš Ottinger nenašiel v letnej sezóne premožiteľa a suverénne ovládol kategóriu juniorov od 20 do 22 rokovS výsledkami sme spokojní, už druhý rok sme sa stali najúspešnejším mládežníckym klubom na Slovensku. S plným možným bodovým ziskom 500 bodov vo svojich kategóriách zvíťazili Kristína Makovínyová, Ema Kapustová a Lukáš Ottinger. Takmer plný počet bodov získala víťazka v juniorkách Mária Remeňová 499,90 bodu a tiež druhá Zuzana Remeňová 494,20 bodu. Do tretieho miesta sa v dorastencoch umiestnil aj Matej Vránsky, ktorý nazbieral 477,89 bodu. Darilo sa aj ďalším dvom členom Centra talentovanej mládeže Podbrezová, keď Damián Cesnek zvíťazil v dorastencoch od 17 do 19 rokov so ziskom 496,30 bodu a Sebastián Ilavský získal v kategórii 16-ročných dorastencov tretie miesto so ziskom 483,47 bodu. Na celkovom víťazstve nášho klubu sa podieľali aj ďalší športovci oddielu biatlonu a všetci členovia realizačného tímu. V závere chcem za športové zázemie a podporu poďakovať najmä klubu ŠK Železiarne Podbrezová a spoločnosti Železiarne Podbrezová, a.s.

Celkové poradie Viessmann pohára v letnom biatlone za rok 2019:

Dorastenky 16 r.: Kristína Makovínyová 1. miesto.

Dorastenci 17-19 r.: Matej Vránsky 3. miesto, Radovan Floch 10. miesto, Adam Koštial 12. miesto, Filip Bury 17. miesto.

Dorastenky 17-19 r.: Ema Kapustová 1. miesto, Sára Pacerová 8. miesto, Anežka Smarkoňová 12. miesto, Eliška Smarkoňová 19. miesto.

Juniori 20-22 r.: Lukáš Ottinger 1. miesto.

Juniorky 20-22 r.: Mária Remeňová 1. miesto, Zuzana Remeňová 2. miesto.

ŠK Železiarne Podbrezová: 1. miesto v mládežníckych kategóriách (dorastenecké a juniorské kategórie) a 7. miesto v celkovom hodnotení klubov.