Predstavenstvo ŽP a.s. podporuje dekanku Technickej univerzity v súťaži Slovenka roka

Iveta Vasková, dekanka FMMR TUKE

Populárna anketa Slovenka roka bola tento rok vyhlásená už po štrnásty raz. Medzi laureátkami je mnoho úspešných žien. O priazeň hlasujúcich sa uchádza aj doc. Ing. Iveta Vasková, PhD., dekanka Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie Technickej univerzity v Košiciach (FMMR TUKE), ktorá je partnerskou fakultou akciovej spoločnosti Železiarne Podbrezová. Iveta Vasková figuruje medzi trojicou kandidátok na ocenenie v kategórii „Vzdelávanie.“

„Aj keď táto anketa nie je prehliadkou vedeckých výstupov a niekto si môže povedať, že ide len o nejakú „ženskú aktivitu,“ tak nomináciu som prijala s radosťou a pokorou. Je pre mňa cťou byť medzi úžasnými ženami, ktoré sú dnes alebo boli v minulých ročníkoch nominované,“ povedala I. Vasková a pokračovala: „Teším sa predovšetkým preto, lebo ide o príležitosť stretávať a spoznávať iné dámy, ktoré reprezentujú široké spektrum profesií, synergiou ktorých dokážeme naše krásne Slovensko nádherne rozvíjať. A je pohladením duše, keď si ľudia všimnú aj prácu obyčajných žien, ktorá nie je vždy viditeľná.“

Hodnoty má jasné

Dekanka FMMR TUKE má jasno v tom, akými hodnotami sa vo svojej práci riadi. Odbornosť, uplatniteľnosť, prepojenosť na prax a partnerský prístup patria medzi jej hlavné priority. „Správaj sa ku každému človeku tak, ako chceš, aby sa správali k tebe. Platí to pred, počas, ale aj po vykonávaní akejkoľvek funkcie,“ pokračovala. Netají, že má rada prácu s mladými ľuďmi – študentmi fakulty. Počúva ich názory, myšlienky a veľmi rada z nich čerpá.

„Mrzí ma, že najťažšou úlohou, ktorú dnešní mladí ľudia majú, je naučiť sa slušnému správaniu bez toho, aby ho videli v reálnom živote. Pri mojej práci jednotlivec nezmôže nič, fakulta prechádza veľkou transformáciou. Väčšinou ide o tímovú prácu, ktorej výsledkom je vytváranie hodnôt, vychovávanie mladších a odovzdávanie skúsenosti. Snažíme sa k študentom aplikovať rodinný partnerský prístup. Sú to naši budúci zamestnávatelia. Sme jedna rodina, jeden tím. Keď niekto nevládze, ostatní ho potiahnu,“ doplnila dekanka a v závere pripomenula, že FMMR TUKE je veľmi silno orientovaná na prax.

„Musím povedať, že z prístupu našich priemyselných partnerov k fakulte, ku ktorým patria aj Železiarne Podbrezová a.s., si môže celé Slovensko brať príklad. A mám veľkú radosť, že absolventi našej fakulty, ktorá tento rok oslavuje 70. výročie, sú dlhodobo na manažérskych pozíciách a neboja sa zodpovednosti,“ dodala úspešná laureátka.

Ako hlasovať?

Ak chcete hlasovať za Ivetu Vaskovú, pošlite SMS v tvare SR 17 na číslo 7504. Cena SMS je 1 euro s DPH.
Hlasovať za Ivetu Vaskovú môžete aj prostredníctvom kupónov z týždenníka Slovenka, prípadne online na www.slovenkaroka.sk/hlasovanie. Ukončenie hlasovania je 20. júna 2022 o 12. hodine.

Na konci súťaže sa jeden z hlasujúcich stane výhercom exkluzívnej dovolenky pre dve osoby v Ománe.

Slávnostný galavečer s vyhlásením výsledkov uvidia diváci naživo 23. júna o 20.30 na Jednotke.