Cieľom v najbližších dvoch sezónach bude návrat medzi slovenskú elitu

FK Železiarne Podbrezová sa po piatich sezónach lúči s najvyššou domácou súťažou. Mužstvo pod vedením trénera Vladimíra Veselého v nadstavbovej časti o udržanie sa vo Fortuna lige nenazbieralo toľko bodov, aby to stačilo na záchranu a sezónu uzavrelo s bilanciou 7 víťazstiev, 8 remíz a 17 prehier s celkovým skóre 28:48. Získaných 29 bodov … Čítať ďalej

Bronzová medaila pre Železiarne Podbrezová za spoluprácu

Dňa 2. júna usporiadal hasičský zbor v Brusne súťaž v rámci územnej organizácie dobrovoľnej požiarnej ochrany. Preteky hasičov sa konali pri príležitosti 125. výročia založenia hasičského zboru v Brusne. Prvé poznatky o hasičskom zbore sa objavili v kronike obce Brusno v roku 1894, ale je možné, že v obci Svätý Ondrej nad Hronom, ktorá … Čítať ďalej

Víťazom sa stala zmena „D“

Už ôsmy rok prebieha v akciovej spoločnosti Železiarne Podbrezová súťaž medzi pracovnými zmenami vo výrobných a obslužných prevádzkarňach, do ktorej sú zapojené pracovné kolektívy kategórie „R“ z oceliarne, valcovne bezšvíkových rúr, ťahárne rúr, centrálnej údržby, energetiky, dopravy a odboru riadenia a zabezpečenia kvality. Kritéria súťaže sú zamerané na kvalitu, výsledky hospodárenia, dodržiavanie zásad bezpečnosti … Čítať ďalej

Dve prehry nám skomplikovali boj o záchranu

FK Železiarne Podbrezová – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 0:1 (0:0) Gól: 80. Ďubek (11 m). V siedmom kole nadstavbovej časti Fortuna ligy sme v domácej Zelpo aréne privítali FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. V našej zostave sa premiérovo predstavil na kraji zálohy vekom ešte dorastenec Samuel Ďatko. Po úvodnej aktivite našich hráčov si vypracovali … Čítať ďalej

Výmena informácií a skúseností formou odborného seminára

V dňoch 9. – 10. apríla sa v hoteli Stupka na Táľoch uskutočnil odborný seminár s názvom „Materiálová recyklácia priemyselných odpadov 2019“. Cieľom odborného seminára bola predovšetkým výmena informácií a skúseností získaných v oblasti úpravy, spracovania, manipulácie a materiálovej recyklácie kovonosných priemyselných odpadov. Organizátorom podujatia bola Fakulta materiálov, metalurgie a recyklácie Technickej univerzity … Čítať ďalej

Z dvoch zápasov máme dva body, na víťazstvo v nadstavbe stále čakáme

FK Železiarne Podbrezová – AS Trenčín 0:0 Piate kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy sme odohrali doma. V prvom polčase boli futbalovejší naši hráči. V 12. minúte po priamom kope hlavičkoval Wiezik iba do stredu brány. V tej istej minúte napriahol z dvadsiatich metrov Hlohovský a jeho pokus k ľavej žrdi zlikvidoval brankár Chudý. V … Čítať ďalej

Dychovka v nových priestoroch, s novým dirigentom

Dychová hudba Železiarne Podbrezová pokračuje vo svojej činnosti v nových priestoroch. Začiatkom apríla bola presťahovaná do Domu kultúry v Podbrezovej. V súčasnosti má naša dychovka tridsaťpäť členov. Orchester tvoria zamestnanci ŽP a.s., študenti okolitých škôl, vrátane konzervatória v Banskej Bystrici, ale aj dôchodcovia – poväčšine bývalí zamestnanci ŽP a.s. Členovia orchestru skúšajú dvakrát do … Čítať ďalej

Po tesnej prehre na ihrisku súpera sme doma získali bod

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – FK Železiarne Podbrezová 2:1 (0:0) Góly: 70. Ďubek (11 m), 72. Válovčan – 64. Mojžiš. V treťom kole nadstavby sme sa stretli s FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. Pohrozili sme už v 3. minúte, keď sa zvnútra šestnástky odhodlal k strele Viazanko, ale jeho pokus mieril vedľa. O minútu neskôr … Čítať ďalej

Po bezgólovej remíze si zo Senice odnášame bod

FK Senica – FK Železiarne Podbrezová 0:0 Po reprezentačnej prestávke sme v predposledný marcový deň odohrali druhé kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy proti Senici. V našej zostave sa po zranení prvýkrát na jar objavil Dávid Leško. Už v 5. minúte sa do šance dostal Olatunji a o dve minúty neskôr vystrelil spoza šestnástky … Čítať ďalej

Ako malý chlapec som do Podbrezovej chodil často

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie, Marek Hamšík, sa pripravoval v Podbrezovej na prvé kvalifikačné zápasy na EURO 2020. Počas týždňa, v ktorom trénoval s našimi futbalistami, sme ho stihli po jednom z tréningov odchytiť a opýtať sa ho pár otázok.     V tomto týždni ste absolvovali tréningy s tímom FK Železiarne Podbrezová pred začiatkom … Čítať ďalej

Skončila základná časť a začala nadstavba Fortuna ligy

FK Železiarne Podbrezová – MŠK Žilina 0:2 (0:1) Góly: 26. Balaj, 77. Boženík. V poslednom kole základnej časti Fortuna ligy sme hostili Žilinu. V 8. minúte sa do dobrej príležitosti dostal Breznanik, ktorý nebezpečne krížne vystrelil spoza šestnástky, no pri dopade sa nešťastne zranil a musel byť vystriedaný. V 20. minúte pohrozili Žilinčania, pred … Čítať ďalej

Doma sme body nezískali, v Trenčíne sme remizovali

FK Železiarne Podbrezová – MFK Ružomberok 0:1 (0:0) Gól: 60. Mustedanagić. Do zápasu sme vstúpili aktívnejšie a už v 3. minúte vyskúšal Macíka z voleja tvrdou strelou Breznanik. Rovnaký hráč neskôr z uhla znovu vystrašil ružomberského brankára, ktorý vyrazil jeho pokus na roh. Následne po rozohratí a odrazenej lopte krásne z voleja vypálil pod … Čítať ďalej