Po bezgólovej remíze víťazstvo v domácom prostredí

FC Nitra – FK Železiarne Podbrezová 0:0 Na neutrálnej pôde v Zlatých Moravciach sme nastúpili ako hosťujúci tím na stretnutie s vedúcim tímom skupiny o udržanie – Nitrou. Prvú šancu priniesla ôsma minúta, strelu Turňu k žrdi Hroššo zlikvidoval. O desať minút neskôr sa predral cez troch hráčov až k strele z dobrej pozície Wiezik, … Čítať ďalej

Deň narcisov podporujú aj zamestnanci ŽP

Deň narcisov je verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine, ktorá sa tento rok konala už po dvadsiaty druhýkrát. Ulice miest a obcí v jediný deň v roku, tentokrát to bolo 13. apríla, naplnili žlté narcisy. Každý, kto si narcis pripol na svoj odev, vyjadril týmto gestom podporu a spolupatričnosť s tými, ktorí bojujú s rakovinou. … Čítať ďalej

Remíza na domácom trávniku

FK Železiarne Podbrezová – 1. FC Tatran Prešov 1:1 (1:0) Góly: 35. Djordjević – 79. Micherda V nepriaznivom upršanom počasí a na ťažkom teréne to bol boj z oboch strán, o čom svedčí aj veľa kartových trestov. Prvá vážna šanca prišla až po polhodine hry, kedy Leško v páde medzi dvomi obrancami zakončil center do … Čítať ďalej

Nadstavbu sme začali dvoma víťazstvami

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – FK Železiarne Podbrezová 0:1 (0:0) Góly: 81. Leško (11 m). Prvé kolo nadstavby odohrali futbalisti Podbrezovej v Zlatých Moravciach, kde sa začalo v dobrom tempe. Prvú šancu mal v dvadsiatej minúte Harba, keď ľavačkou vystrelil nad našu bránu. Následne prišiel poriadne ostrý sklz Nikoliča na Matúša Mikuša, za ktorý obranca … Čítať ďalej

Písomné maturity preverili našich žiakov

V dňoch trinásteho až šestnásteho marca prebiehal na celom Slovensku maturitný týždeň. Študenti postupne absolvovali slovenčinu, cudzí jazyk, matematiku a v prípade chlapcov a dievčat maďarskej či ukrajinskej národnosti aj ich materinský jazyk. Výnimkou neboli samozrejme ani naše súkromné školy. V Súkromnej strednej odbornej škole hutníckej (SSOŠH) ŽP maturovalo spolu 74 žiakov, v Súkromnom … Čítať ďalej

Dvojčatá Mojžišovci podpísali profesionálne kontrakty

FK Železiarne Podbrezová podpísal profesionálne kontrakty s dvojicou mladých futbalistov. Ide o dvojičky Alexandra a Viktora Mojžišovcov, ktorí s A mužstvom absolvovali už zimnú prípravu a zúčastnili sa aj sústredenia v Turecku. Dĺžka zmluvy pri oboch perspektívnych mladých hráčoch je na tri roky. Obaja mladíci hrávali od úplných začiatkov spolu. Ako šesťroční začínali s futbalom … Čítať ďalej

Tradície a zvyky počas Veľkej noci

S príchodom jari sa nepochybne spája aj veľkonočné obdobie. Mnohí ste možno nevedeli, že trvá až päťdesiat dní a končí Turícami. Tento rok budeme najstarší a najvýznamnejší kresťanský sviatok, Veľkonočnú nedeľu, sláviť prvého apríla. Počas Veľkej noci sa predovšetkým stretávame s rodinou. Veriaci tiež navštevujú kostol, kde si pripomínajú umučenie, smrť a vzkriesenie Ježiša Krista. Pre Veľkú noc … Čítať ďalej

Kostelný je rád, že zostal v Podbrezovej

V súboji na ihrisku FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble v prvom kole nadstavby sa do zostavy vrátil bývalý kapitán FK Železiarne Podbrezová Jaroslav Kostelný, ktorému po jesennej časti skončila zmluva a aj keď to vyzeralo, že odíde inde, po niekoľkých týždňoch, ba až mesiacoch, na Horehroní ostáva. Zo svojho opätovného debutu mal skúsený obranca … Čítať ďalej

Víťazstvo v domácom zápase, tesná prehra vonku

FK Železiarne Podbrezová – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 3:0 (1:0)   Góly: 45. Turňa, 77. Njire, 82. Wiezik.   V snahe potvrdiť víťazstvo z prvého zápasu jarnej časti proti Prešovu vstúpili podbrezovskí hráči do zápasu na domácom ihrisku o niečo aktívnejšie ako súper, ale takmer celý prvý polčas sa odohrával mimo pokutových území. … Čítať ďalej