Železiari v reprezentácii

Naša najvyššia futbalová súťaž má momentálne reprezentačnú prestávku. Do národných farieb boli povolaní aj viacerí hráči FK Železiarne Podbrezová.

Slovenskú „devätnástku“ čaká prvé kolo kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy. Tréner Albert Rusnák nominoval na súboje s Kosovom, Maltou a Ukrajinou aj Filipa Mielkeho a Andyho Masaryka (v súčasnosti na hosťovaní v Pohroní). Medzi náhradníkmi sú Samuel Mašlej a Šimon Faško. Zápasy sa odohrajú na Malte.

Slovenská osemnástka odohrala dva prípravné zápasy proti Maďarsku. Prvý vyhrala najtesnejším rozdielom a jediný gól duelu zaznamenal záložník Podbrezovej Róbert Petruška.

V základnej zostave nastúpili okrem neho aj ďalší traja naši hráči – Pavol Kuťka, Šimon Faško a Boris Rusnák.
V nasledujúcej odvete Slováci s tým istým súperom prehrali rovnakým skóre. Kvarteto Pavol Kuťka, Šimon Faško, Boris Rusnák a Róbert Petruška zostali tento raz na lavičke náhradníkov.

Zastúpenie máme aj u našich západných susedov. Českú reprezentáciu do 21 rokov bude už tradične reprezentovať útočník železiarov Christophe Kabongo. Zahrá si priateľský zápas proti Slovensku.

Mimoriadne dôležité stretnutia čakajú seniorskú futbalovú reprezentáciu. Zverencom talianskeho kormidelníka Francesa Calzonu stačí získať jediný bod, aby si zabezpečili účasť na majstrovstvách Európy. Čaká nás dvojica duelov – najskôr doma proti Islandu, následne cestujeme do Bosny a Hercegoviny.

Medzi náhradníkmi sa objavili brankár Richard Ludha a opora zadných radov železiarov Marek Kristián Bartoš.