Úspešný štart žien aj mužov v Lige majstrov

 

Nástup kolkárok ŠK Železiarne Podbrezová na domáci zápas Ligy majstrov proti hráčkam maďarského tímu Rákoshegyi VSE
Nástup kolkárok ŠK Železiarne Podbrezová na domáci zápas Ligy majstrov proti hráčkam maďarského tímu Rákoshegyi VSE

 

Predposledný novembrový víkend, ale aj celý týždeň, bol ovplyvnený prípravami na prvé kolo Ligy majstrov. Naši kolkári aj kolkárky odohrali svoje úvodné zápasy nového ročníka na domácich dráhach.
Ako prvé vstúpili do Ligy majstrov naše dievčatá. A to bez rešpektu a rázne. V Podbrezovej sme privítali hráčky maďarského Rákoshegyi VSE. Do prvej trojice sme postavili Skalošovú, Poliakovú a Machálkovú. Dominika Skalošová vybehla na Csongrádi vo veľkom štýle – prvá dráha 179. Maďarka si nedokázala nájsť spôsob, ako sa vrátiť do hry. Poliaková si s prehľadom postrážila Fekete. Patrícia Machálková prvé dve dráhy (283) nestačila na Simon (311), no potom sa do nej zahryzla a druhý „polčas“ udávala tempo. Dokonca stiahla aj náskok Maďarky, no drobné smolné chvíľky znamenali jediný bod v prospech hostí. Naša druhá trojica potom rozpútala na tribúnach hotový uragán. Michaela Ďuricová (615) úplne vygumovala maďarskú reprezentantku Sajerman (540) a bola zároveň najlepšou hráčkou zápasu s krásnou dorážkou 233. Jankovičová (578) v druhej šesťdesiatke otočila svoj duel s Bogoly (557). Vávrovej súperka, ďalšia reprezentantka, Rósza–Drajkó (546) nemala svoj deň. Vladimíra Vávrová tak po dvoch prakticky remízových dráhach zaútočila a hlavne skvelou dorážkou rozhodla zápas v náš prospech. Výsledok 7:1 po krásnom oduševnenom výkone nám dáva pred odvetou v decembri v Budapešti veľké šance na postup. O kvalite výkonu svedčí aj to, že dievčatá zaostali za historickým rekordom družstva iba o dva kolky.

ŠK Železiarne Podbrezová: Skalošová 594, Poliaková 573, Machálková 586, Ďuricová 615, Jankovičová 578 a Vávrová 577. Celkove 3523:3356 – 7:1.
Diváci na tribúnach nabažení dámskym úspechom očakávali podobný koncert aj v mužskom podaní. Súperi k nám pricestovali z neďalekého Rakúska – KSK Union Orth an der Donau. Tento tím sme už poznali z predchádzajúceho ročníka, keďže sme ich aj pred rokom vyradili z bojov v Lige majstrov. Do prvej trojice tréner postavil to najlepšie, čo máme a tak to aj vyzeralo – po „polčase“ 3:0 a náskok 148 kolkov. Najviac sa natrápil Tepša s Čechom Kratochvílom (606), keď až na poslednej dráhe strhol víťazstvo na svoju stranu. Jovan Ćalić po šesťdesiatke (344) povolil Rathmayerovi jeden set, ale v závere už opäť jasne dominoval. Erik Kuna (668) si hral „svoju ligu“. Doležalovi (566) pridelil stovečku najlepším výkonom zápasu. Druhá trojica Vadovič, Pašiak a Nemček mala za úlohu postrážiť náskok a potiahnuť ďalšie body. Na Bystríka Vadoviča sa postavil úspešný rakúsky reprezentant Zatschkowitsch. Bystrík sa bez rešpektu pustil do boja a prvú dráhu vyhral. Žiaľ, vyrovnaný súboj (659:659) rozhodlo niekoľko drobných chýb nášho hráča a stálo nás to jediný bod, keď Rakúšan vyhral na body 3:1. Pašiak sa spočiatku potrápil s ďalším reprezentantom Lukasom Temistokle, ale v druhej polovici už jasne dominoval. Ani najlepší hráč súpera, druhý český legionár Jiří Veselý, nemal svoj deň a slabším výkonom nemohol narobiť starosti v pohode hrajúcemu Nemčekovi. Pred odvetou sme tak jasným favoritom na postup.
ŠK Železiarne Podbrezová: Tepša 620, Ćalić 655, Kuna 668, Vadovič 659, Pašiak 581 a Nemček 610. Celkove 3793:3592 – 7:1.
Slovo trénera Miloša Ponjavića: „Dievčatá hrali výborne. Bol som prekvapený, čakal som viac od Maďariek. Aj muži hrali veľmi dobre a škoda, že sme nevyhrali 8:0, keď to už bolo tak dobre pripravené. Prvý krok sme urobili výborne, avšak do odvety pôjdeme s rešpektom.“
Po takomto šťavnatom predkrme nastúpilo večer naše „béčko“ do zápasu so Žarnovicou. Žarnovica to na nás asi vie, lebo opäť nám ukradla bod po remíze 4:4. V zápase sme uhrali dva body vďaka Poliakovi a Mihokovi a celkovému číslu. Stále sme však na čele tabuľky 1. kolkárskej ligy východ.
ŠK Železiarne Podbrezová „B“: Móc 577, Kriváň 549, Poliak 570, Mihok 581, Babčan 569 a Dilský 576. Celkove 3422:3393 – 4:4.