V Zelpo aréne menia trávnik

Na začiatku prác bolo nutné najskôr vyfrézovať starý trávnik. Foto: M. Sladký

Tohtoročná futbalová sezóna vo Fortuna lige sa skončila len pred niekoľkými dňami, ale v podbrezovskej Zelpo aréne je v súčasnosti naďalej rušno. Hráčov však vystriedali mechanizmy a robotníci, ktorí odstraňujú pôvodný trávnik z roku 2015 a realizujú výsadbu nového. Dĺžka prác bude závisieť od poveternostných podmienok, pričom by sa mala pohybovať na úrovni dvoch týždňov.

Odhadovaný čas, kým tráva vyrastie, je osem týždňov. Zároveň bude po obvode hracej plochy položený umelý trávnik v šírke asi dvoch metrov. Následne budú na svoje miesto osadené svetelné LED reklamy, ktoré budú umiestnené práve na umelej tráve.

Výmena trávnika bola potrebná z dôvodu dlhodobého používania a nepriepustnosti plochy. Zároveň bolo snahou zvýšiť kvalitu hracej plochy na našom štadióne. Investícia bola plánovaná dlhodobo a v novinách Podbrezovan sme ju avizovali už v minulom roku. Realizácia bola odsúhlasená vedením akciovej spoločnosti Železiarne Podbrezová pre tohtoročné leto.

Nový ročník našej najvyššej súťaže odštartuje v posledný júlový víkend a naši hráči sa už teraz môžu tešiť na vynovenú hraciu plochu. 

Viac sa o obnove trávnika dozviete v budúcom vydaní novín Podbrezovan.