Postup do Európy nám uplával

Hráči sa museli vysporiadať s katastrofálnymi podmienkami. Foto: M. Štefánik

Skvelé štvrté miesto našich futbalistov v nováčikovskej sezóne mohlo chutiť ešte sladšie. Systém súťaže nás poslal do baráže o predkolo Európskej konferenčnej ligy. Museli sme však prekonať dve prekážky. Prvou bol Ružomberok, ktorý pricestoval do Podbrezovej ako víťaz skupiny o záchranu.

Hustý lejak a podmočený terén sa naplno podpísali pod dianie na trávniku. Ruža akoby sa rýchlejšie adaptovala na katastrofálne podmienky a už v úvodných sekundách pohrozila. Nepoučili sme sa a v tretej minúte hostia skórovali. V ďalšom priebehu sme sa čoraz viac dostávali do hry, ale väčšinou len vysokými prihrávkami, keďže lopta sa na vode takmer vôbec nekotúľala. Napriek tomu spálil Ďatko dve obrovské šance, keď ho vychytal výborný Krajčírik.

Záver polčasu železiarom absolútne nevyšiel. Po zaváhaní v obrane pridal druhý gól Gerec. Aby toho nebolo málo, v posledných sekundách úvodného dejstva sa dostal do úniku jeden z hráčov súpera, Bakaľa ho stiahol vo veľkom vápne a rozhodca Kráľovič ukázal na biely bod. Navyše, nášho kapitána vylúčil. Chrien penaltu bezpečne premenil a poslal Liptákov do trojgólového vedenia.

Bartoš: Nemalo sa hrať!

Po zmene strán sme sa snažili niečo s výsledkom urobiť, ale do vyložených šancí sme sa ťažko dostávali. Naopak, Ružomberok neustále hrozil, ale skóre sa už nezmenilo. V závere našim hráčom došli fyzické i psychické sily, a tak do finále baráže postúpil náš súper.

Po stretnutí prišiel pred novinárov Marek Kristián Bartoš. Viditeľne smutný, frustrovaný a sklamaný. „Tento zápas sa nemal odohrať. Nemám k tomu čo iné povedať. Ťažko sa mi na to pozerá. Chceli sme hrať futbal, no lopta zastavovala. V takýchto podmienkach sa nemôže duel odohrať,“ posťažoval sa. Na otázku, či rozhodca komunikoval s oboma tábormi o možnosti odloženia súboja, opora zadných radov stroho odvetila: „Nikto sa nás nič nepýtal.“

Výborná sezóna

So skúseným obrancom lomcovali emócie, napokon však uznal, že môžu byť v klube spokojní. „Sezóna bola výborná, ako nováčik sme skončili na štvrtom mieste. Obrovská vďaka patrí trénerovi, trénerskému štábu a spoluhráčom, ktorí makali od začiatku až do konca. Momentálne sme sklamaní, ale ideme ďalej,“ uzavrel M. K. Bartoš.

Smutný bol aj brankár Ludha. Ten musel až trikrát loviť loptu zo svojej siete. „Nejdem sa na nič vyhovárať, pánbožko zariadil, že pršalo. Hlavné je, že sme zápas odohrali v zdraví. Výsledok samozrejme mrzí, dostali sme sa ďaleko, ale chceli sme ešte ďalej. Môžeme si však v kabíne všetci potriasť rukami za celú sezónu a dobre sa pripraviť na ďalšiu,“ uzavrel R. Ludha.