Rázová vlna pomôže pri úplnom odstránení problému a výrazne uľaví od bolesti

Novinkou v ŽP Rehabilitácia, s.r.o. je od konca marca bezbolestná rázová vlna s diatermiou Shockwave Dual Power. Môžu ju využiť zamestnanci Železiarní Podbrezová, jej dcérskych spoločností, ale aj široká verejnosť. O viac informácií sme požiadali fyzioterapeutku Evu Kňazovickú.

Predstavte nám, čo je to rázová vlna, ako funguje a aké sú jej výhody?

– Rázová vlna je akustický jav, ktorý prenáša veľké množstvo energie do bolestivých miest a tkanív. Zároveň ide o neinvazívnu terapiu bez potreby užívať lieky proti bolesti. Práve tieto faktory z nej robia ideálny nástroj pre urýchlenie hojenia a liečbu mnohých indikácií pôsobiacich na akútnu aj chronickú bolesť.

Pojmom rázová vlna sa popisujú mechanické tlakové impulzy, ktoré sa šíria v podobe vlny do prostredia (vody, vzduchu alebo ľudského tela). Prenáša sa tým obrovské množstvo energie do väzivového, svalového alebo kostného tkaniva v subakútnom alebo chronickom stave, čo naštartuje a podporuje regeneráciu i rýchle uzdravenie ošetrovaného tkaniva.

Rázová vlna okamžite uvoľňuje svalové napätie, umožňuje postupné rozpúšťanie vápenatých fibroblastov, podporuje produkciu kolagénu a má tak analgetický či protizápalový efekt. Kombinácia intenzívnej a zároveň bezbolestnej rázovej vlny s diatermiou zabezpečí úľavu od bolesti. Rovnako sa postará o rýchly a dlhotrvajúci regeneračný účinok pre odstránenie príčiny bolesti.

Ako často musí pacient prísť na procedúru, aby pocítil zlepšenie? Aká je cena jednej aplikácie?

– Pri väčšine problémov a diagnóz postačí päť terapií pre úplné odstránenie alebo výraznú úľavu od bolesti. Toto ošetrenie je plne hradené pacientom, zdravotné poisťovne ho nepreplácajú. Cena jednej aplikácie je 30 eur. 

Pacienti majú k dispozícii aj kĺbovú výživu TriJALUX a ArtrosikJALUX. Môžete nám o týchto terapiách povedať viac?

– V obidvoch prípadoch ide o kĺbovú výplň bez použitia ihly. Cieľom terapie TriJALUX je liečba artropatií v kompletnom rozsahu. Aplikácia správnych synergických energií, ktoré zabezpečia infiltráciu účinných zložiek a zároveň stimulujú regeneráciu a hojenie je kľúčom k dokonalému konečnému výsledku, a to všetko bez použitia ihly.

Aplikáciou TriJALUX do ošetrovaného miesta aplikujeme tri účinné látky. Prvou z nich je kyselina hyalurónová s trojitou molekulovou hmotnosťou – kĺbový lubrikant a účinný viskosuplement, ochrana chrupavky, zmiernenie bolesti a urýchlenie regeneračných procesov. Ďalšou je vitamín C, ktorý má antioxidačný a protizápalový účinok, stimuluje tiež produkciu kolagénu. Poslednou je ozón, ktorý pôsobí na zníženie teploty, podporuje mikrocirkuláciu a má protizápalový, analgetický, vaskularizačný i detoxikačný účinok.

Terapiou TriJALUX boli ošetrovaní mnohí slovenskí športovci na poslednej olympiáde s vynikajúcimi výsledkami. Táto terapia priniesla úľavu od bolesti aj veľkému množstvu bežných ľudí, ktorí ju absolvovali. Je úplne bezbolestná a krátka, napriek tomu veľmi účinná.

Pomáha pri chronických bolestiach, ako sú napríklad pätová ostroha, plantárna fascitída, bolesti ramena, golfový a tenisový lakeť atď. Rovnako účinná je pri akútnych bolestiach, športových zraneniach, alebo po operačnom zákroku (plastika väzu, artroskopia).

ArtrosikJLUX je protizápalová kĺbová výplň pre bezihlovú aplikáciu, ktorá vďaka svojmu koncetrovanému obsahu bohatému na účinné látky utišuje zápal v postihnutom mieste, uľavuje od bolesti a urýchľuje regeneráciu kĺbu alebo poškodeného svalu. ArtrosikJLUX sa používa na okamžité upokojenie akútneho aj chronického zápalu v kĺbe, úľavu od bolesti a ochranu kĺbovej chrupavky bez nutnosti injekčnej aplikácie. Je unikátnou kombináciou účinných látok pre rýchly a dlhodobý účinok.

Kĺbovú výživu TriJALUX a ArtrosikJALUX aplikujeme pacientovi na jeho vlastnú žiadosť. Dávka je rozdelená na trikrát a aplikujeme ju raz týždenne. Pacient si ju hradí v plnej výške 150 eur.

Aké využitie má ešte rázová vlna Shockwave Dual Power?

– Je možné využiť ju aj na estetické účely. Ide napríklad o odstránenie celulitídy – boky, zadok, stehná, brucho či ramená; odstránenie lokálneho tukového tkaniva – brucho, zadok, boky, stehná a kolená; spevnenie ochabnutej pokožky – vnútorná časť rúk, stehien a brucho; ale aj odstránenie strií – brucho, nohy a boky.