Päť víťazstiev v úvodnom kole letného biatlonu

 

Biatlonisti zahájili letnú sezónu slovenského Viessmann pohára 2018 a vstúpili do nej naozaj úspešne. Prvé zo štyroch letných kôl sa konalo v dňoch 2. a 3. júna v Osrblí a naši reprezentanti zaznamenali viacero popredných umiestnení.

Preteky boli špecifické častými zmenami počasia, ktoré v biatlone vyžadujú opakované korekcie nastavenia mieridiel zbrane počas súťaže. Naši reprezentanti nastúpili v posilnenom zložení až s jedenástimi štartujúcimi. Po prvýkrát sa v železiarenských farbách predstavili aj dvaja noví členovia Ema Kapustová (prestup z KB Magnezit Revúca) a Filip Bury (prestup z KB Čadca-Skalité), ktorí budú od septembra študentmi prvého ročníka SG ŽP so zameraním na biatlon.

 

Sestry Remeňové na trati. Foto: FB stránka Biatlonového oddielu ŠK Železiarne Podbrezová
Sestry Remeňové na trati

Súťažný harmonogram pozostával z dvoch bodovaných súťaží v disciplínach: rýchlostné preteky so štafetovou streľbou a preteky s hromadným štartom, z ktorých sme si odniesli až dvanásť pódiových umiestnení, vrátane piatich celkových víťazstiev v jednotlivých vekových kategóriách dorastu. V sobotu sa okrem rýchlostných pretekov konala aj doplnková súťaž s názvom „vyraďovací šprint“, ktorá pozostávala z troch streleckých stanovíšť a troch 500 metrových okruhov. Špecifikom tejto disciplíny je tlak z okamžitej diskvalifikácie po nezostrelení všetkých piatich terčíkov na druhom a treťom streleckom stanovišti so štafetovou streľbou (5 plus 3 náhradné výstrely). Do cieľa sa v zlúčených kategóriách dorastu (16 – 19 rokov) dostala približne polovica štartujúcich a o to viac nás potešili obidve prvenstvá zásluhou L. Ottingera a Z. Remeňovej, ku ktorej sa na stupeň víťazov postavili aj druhá M. Remeňová a tretia E. Kapustová.

 

Vo vyraďovacom šprinte obsadili kompletné stupne víťazov biatlonistky ŠK Železiarne Podbrezová. Zľava druhá M. Remeňová, víťazka Z. Remeňová a tretia E. Kapustová. Foto: FB stránka Biatlonového oddielu ŠK Železiarne Podbrezová
Zľava M. Remeňová, Z. Remeňová a E.Kapustová

 

Výsledkový servis 1. kola Viessmann pohára v letnom biatlone:

Dorastenky 16-17 r.: E. Kapustová 1. a 1. miesto, A. Smarkoňová 2. a 5. miesto.

Dorastenci 16-17 r.: A. Koštial 3. a 8. miesto, E. Tomkuliak 9. a 11. miesto, R. Floch 11. a 9. miesto, F. Bury 14. a 12. miesto.

Dorastenky 18-19 r.: Z. Remeňová 1. a 2. miesto, M. Remeňová 2. a 1. miesto, M. Wágnerová 8. a 8. miesto.

Dorastenci 18-19 r.: L. Ottinger 1. a 3. miesto, T. Sklenárik 3. a 2. miesto.