Horehronie láka turistov aj cyklovýletmi

 

Zdroj: Región Horehronie – oblastná organizácia cestovného ruchu

Na Horehroní to žije celý rok! Počas horúcich dní sa môžete prevetrať a nadýchať pravého horehronského vzduchu jazdou na špičkovom elektrobicykli. Neokukaným horským terénom vás prevedie nový cykloportál Horehronia. Letné nedele sa budú niesť v znamení cyklovýletov Horehronským cyklobusom. Štvrtky sa o program postarajú výlety po regióne Tourbusom.

Tohtoročnou novinkou je cykloportál www.cyklo.horehronie.net, v ktorom cyklista nájde zoznam požičovní elektrobicyklov, všetky typy e-bikov s fotografiou, technickými špecifikáciami a všetkými informáciami potrebnými nato, aby si klient mohol bicykel objednať online. Elektrobicykle sú vhodné aj pre klientov, ktorí sú v horskej cyklistike nováčikovia. Región ponúka sieť piatich kvalitných požičovní medzi ktoré patrí Hotel Stupka, Hotel Partizán, mesto Brezno, požičovňa pod Kráľovou hoľou a v Podkoniciach.

 

Hotel Stupka na Táľoch, kde si môžete prenajať e-bike. Ilustračné foto: A. Nociarová
Hotel Stupka na Táľoch

Súčasťou nového portálu www.cyklo.horehronie.net sú aj odporúčané cyklovýlety, kde si cyklista vyberie spomedzi výletov ten, ktorý mu padne do oka či už svojou náročnosťou, terénom, alebo prevýšením. S podrobným technickým popisom sa môže bez obáv vydať na cestu.

Nedeľné organizované cyklovýlety začínajú tento rok už 8. júla a každú nedeľu je pre cyklistov pripravená nová trasa až do 26. augusta. Prihlásiť sa na cyklovýlet bude možné na www.cyklo.horehronie.net, kde nájdete zoznam všetkých výletov aj s krátkym popisom, reálnymi fotografiami a kalendárom obsadenosti. V ponuke sú výlety z Čertovice, z Heľpy až k vodnej nádrži Čierny Váh, zo Sihly alebo Čierneho Balogu či obľúbeného salaša Zbojská. Najobľúbenejšou trasou je cyklovýlet na najvyšší cyklobod na Slovensku – Kráľovú hoľu. Cyklobus s Horehronie Card premáva zadarmo.

„Činnosť oblastnej organizácie cestovného ruchu pociťujeme vďaka spokojnosti našich klientov čoraz intenzívnejšie. Pozitívny vývoj v oblasti cestovného ruchu môžeme vidieť aj na zvýšení vybratej dane v členských obciach o viac ako dvanásť percent oproti minulému roku. Nárast počtu ubytovacích zariadení, zvyšovanie možností vyžitia v regióne, to všetko priamo nasvedčuje tomu, že cestovný ruch na Horehroní má veľký potenciál,“ povedal Ing. Ľuboš Ďurinďák, predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Horehronie a generálny riaditeľ Tále Ski, Golf & Hotel Resort.

 

Ilustračné foto: Zdroj: www.horehronie.net

 

Letné štvrtky plné zážitkov

Od 5. júla až do 23. augusta budú prebiehať pravidelné výlety po regióne. Tourbusom na Chopok, výlet na salaš Zbojská, výlet na Kráľovú hoľu a absolútnou novinkou bude Astrovlak do Lesníckeho skanzenu. Nočné pozorovanie hviezd v Lesníckom skanzene spojené s večernou jazdou historickým vláčikom, astronomická príprava v tradičnej horárni z roku 1865 a pozorovanie nočnej oblohy ďaleko od svetiel mesta je pripravené v termínoch 19. júla, 2. augusta a 16. augusta, kedy budú padať perzeidy. Tourbus s Horehronie Card premáva zadarmo.

V regióne najznámejšia Bystrianska jaskyňa a hrad v Slovenskej Ľupči budú počas letných mesiacov otvorené denne okrem pondelkov. Pre tých, ktorí majú radi adrenalín, príjemné osvieženie a nezabudnuteľné dobrodružstvo, ponúka región možnosť splaviť rieku Hron.

V dňoch 16. až 17. júna (sobota a nedeľa) sa bude konať Biketour Horehroním 2018. Sobota bude majstrovská, pretože sa budú konať Majstrovstvá Slovenska do vrchu v rekreačnej oblasti Tále spolu s grilovačkou za sprievodu gitarových akordov skupiny Los Babracos a v nedeľu Maratón Tour 66, kde cyklisti zdolajú až 123 kilometrov dlhú trať Horehroním so štartom aj cieľom v Brezne. Predvedú sa aj tí najmenší a zmerajú si sily na odrážadlách a bicykloch v breznianskom mestskom parku. Podujatie bude sprevádzané dobrou náladou a hudobným programom v podaní Soni Kopčanovej.
Horehronie FIT DAY s cyklovýletom a sériou skupinových cvičení ako jumping, relax joga, power joga, pilates, body work, funkčný tréning, detský jumping či jumping tabata tento rok nabral na intenzite a bude sa konať hneď dvakrát. V lete sa víkend plný pohybu uskutoční v dňoch 14. až 15. júla a taktiež 10. až 11. augusta.

August bude veselý. Turistické dni Bystrá sa budú konať spolu s oslavami výročia obce 18. augusta. O zábavu sa postarajú zvučné mená a skupiny s ľudovou tvorbou, ale aj známe slovenské kapely.

Novinkou bude podujatie Upírska svetlá noc či Zväz cyklistov v Osrblí a mnohé ďalšie zaujímavé podujatia. Letnú turistickú sezónu napokon uzatvoria tradične Stredoveké Bomburove slávnosti v Brezne.

Všetky informácie o podujatiach nájdete na www.horehronie.net.