Pamätná trofej aj pre našu biatlonistku

 

V hoteli Sitno vo Vyhniach sa  5. mája  konalo vyhlásenie 23. ročníka ankety „Kráľ biatlonovej stopy“. Pred samotným vrcholom večera prebehli  vyhlásenia celkových víťazov slovenského pohára v letnom biatlone 2016, aj v biatlone v sezóne 2016/2017.

Remeňová .Z letný biatlon
Z. Remeňová

V súťaži o najlepších strelcov, ktorú Slovenský zväz biatlonu vyhlasoval tretí raz,  si  za letný a zimný pohár ocenenie  prevzal Samuel Závalec. Pri príležitosti životných jubileí ocenil SZB tých, ktorí pomáhajú rozvoju slovenského biatlonu.

Najlepším mládežníkom sa za trináste miesto na majstrovstvách sveta stal junior Šimon Bartko z Dukly Banská Bystrica. Zväz  ďalej ocenil Martina Otčenáša, ktorý vybojoval dva tituly majstra sveta v letnom biatlone na kolieskových lyžiach, ako aj Anastásiu Kuzminovú za ôsme miesto na majstrovstvách sveta v rakúskom Hochfilzene. Druhý raz  za sebou sa víťazkou hlavnej ankety „Kráľ biatlonovej stopy“ stala  rodáčka z Čierneho Balogu a členka Dukly Banská Bystrica  Paulína Fialková, ktorá v sezóne zaujala peknými výsledkami na majstrovstvách sveta, ako aj piatym miestom v stíhacích pretekoch Svetového pohára.
Vlaňajší ročník vyšiel veľmi dobre aj Zuzane Remeňovej z Hruštína (žiačka SG ŽP), ktorá je odchovankyňou KB Breza a v súčasnosti už členkou Biatlonového klubu Železiarní Podbrezová. Vo vekovej kategórii od 16 do 17 rokov bola najlepšou dorastenkou a preto si zaslúžene prevzala pamätnú trofej.

   Cenu  si prebrala aj Anežka Smarkoňová, odchovankyňa KB Breza a aktuálne  biatlonistka Podbrezovej. V súťaži Hamé strelecký pohár pre kategóriu 16 a 17-ročných dievčat sa stala najúspešnejšou strelkyňou