Oravec verí, že fanúšikov viac nesklamú

 

Futbalistom FK Železiarne Podbrezová vstup do nového ročníka druhej ligy nevyšiel. Jeden z ašpirantov na vrchné poschodia ligovej tabuľky zaváhal na pôde nováčika z Humenného a po bezduchom výkone prehral najtesnejším rozdielom. Odvrátiť nezdar sa nepodarilo ani Matejovi Oravcovi, našej staronovej posile. Odchovanec Spartaka Trnava prišiel pod vrch Brezová len v prvej polovici júla. Po nevydarenom stretnutí netajil rozhorčenie.

„Určite nemôžeme byť spokojní. Nikto nečakal, že prehráme, skôr každý veril vo víťazstvo. Bohužiaľ, sme veľmi sklamaní, ale musíme sa už sústrediť na ďalšie zápasy a potvrdiť, že patríme na vrchné priečky tabuľky. Takéto súboje jednoducho nemôžeme prehrávať,“ dvihol varovný prst mladý obranca, ktorý u nás už pôsobil v roku 2019. Teraz prišiel do Podbrezovej v rámci hosťovania z americkej Major League Soccer, z tímu Philadelphia Union.

Dva dni po prehre sa hráči zišli na tréningu, aby si dôkladne zanalyzovali zápas. Tréneri hľadali chyby, hráči pozorne načúvali. „Na videu sme si pozreli, čo sme robili v dueli s Humenným zle. Nikto z nás nemôže byť spokojný. Musíme sa zlepšiť a v ďalších zápasoch to napraviť,“ upozornil Oravec.

 

Bez gólu

Našich futbalistov trápila v závere letnej prípravy predovšetkým koncovka. Nepotykali si s ňou ani v sobotu na východnom Slovensku. „Musíme sa viac „ťahať“ za gólom a byť efektívnejší v ofenzíve. Takisto sa potrebujeme vyvarovať lacných gólov v našej sieti. Potom to bude určite lepšie,“ pokračoval bývalý hráč Spartaka Trnava či DAC Dunajská Streda.

Humenné sa vrátilo do celoslovenskej súťaže po dlhých dvanástich rokoch. Pamätné je jeho pôsobenie v najvyššej súťaži v 90-tych rokoch. Aj preto na našich futbalistov vybehlo s nováčikovským entuziazmom. „Určite rozhodol aj ich elán. Navyše, po dlhšom čase sa hralo pred divákmi, čo bola tiež veľká zmena. No ale vyhovárať sa nemôžeme. My sme boli v zápase favoritom a túto úlohu sme nezvládli. Bohužiaľ, nevyšlo nám to,“ povzdychol si.

 

Aj s fanúšikmi

Železiari musia hodiť nezdar z úvodu za hlavu a pozerať sa dopredu. Súťaž je dlhá a šancí na reparát dostatok. Bič plieska na konci, a tak nie je žiaden dôvod na paniku. „Dúfam, že to zlé sme si už vyčerpali a už sa nám bude len a len dariť. Musíme naplno ukázať naše silné stránky,“ dvihol bojové zástavy Oravec. Podobne ako celý tím, ani on netají radosť z návratu fanúšikov na tribúny. Po uvoľnení opatrení a súčasnej zelenej farbe na covid semafore, môže byť štadión v Podbrezovej zaplnený na polovicu kapacity, vo fáze monitoringu bez limitu fixného počtu. Avšak pri vstupe sa musia fanúšikovia preukázať dokladom o zaočkovaní, PCR alebo LAMP testom nie starším ako 24 hodín, prípadne potvrdením o prekonaní ochorenia Covid-19. To znamená, že antigénový test už stačiť nebude.

„Na návrat fanúšikov sa veľmi tešíme. Už aj v poslednom prípravnom zápase proti Petržalke prišli a podporili nás. Verím, že ich už v ďalších dueloch nesklameme,“ vyslovil prianie Oravec.

2. liga, 1. kolo – 24. júla

FK Humenné – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (0:0)

Gól: 69. Harvila.

FK Humenné: Slávik – Vasiľ (84. Zlacký), Luberda, Bednár, Hatok, Maťaš (90+2. Kuc), Harvila (84. Šimon-Turík), Šuľák (46. Komjatý), Dzúrik, Streňo, Hamuľak (90+1. Kridla).

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Oravec, Breznaník, Pavúk (58. Talakov), Špyrka, Ďatko, Grešák (58. Kukoľ), Kováčik, Godál, Bakaľa, Galčík.

 

Najbližší program našich futbalistov

2. kolo, 30. júla o 18.00 hod.: FK ŽP – FC Rohožník.

3. kolo, 7. augusta o 17.00 hod.: MFK Dukla B. Bystrica – FK ŽP.

4. kolo, 13. augusta o 18.00 hod.: FK ŽP – MFK Skalica.

 

Nový maskot je Železiar

Nový maskot FK Železiarne Podbrezová sa bude volať Železiar. Meno ste mu vybrali vy, naši fanúšikovia, hlasovaním v ankete. Meno Železiar dostalo v hlasovaní od fanúšikov takmer 29 percent zo všetkých hlasov. Predbehlo tak ostatné možnosti ako Železiarko (21,5 percenta), Rúrko (15 percent) či Horehronko alebo Podbrezovčan (obe 3,2 percenta). Železiara môžete prvýkrát stretnúť v Zelpo Aréne v piatok 30. júla, kedy odohráme prvé domáce stretnutie 2. ligy v sezóne 2021/22 proti nováčikovi FC Rohožník.