Naši futbalisti odohrali v júni štyri prípravné zápasy, počas júla ich čakajú ďalšie tri, aj začiatok ligy

 

Dňa 10. júna začali futbalisti FK Železiarne Podbrezová prípravu na novú sezónu 2021/22, už pod vedením nového trénera Romana Skuhravého. Pred štartom nového ročníka druhej ligy mali naši futbalisti naplánovaných sedem prípravných stretnutí, štyri z nich stihli odohrať počas júna.

V prvom prípravnom zápase nás hostila Žilina. V stretnutí bohatom na presné zásahy sme mužstvu spod Dubňa podľahli o gól, prehrali sme 4:3. O víťazstve domácich sa rozhodlo až v závere zápasu, keď sa v 88. minúte presadil Gomola.

Druhý prípravný zápas sme odohrali v domácej Zelpo aréne, kde sme privítali ďalšie mužstvo z Fortuna ligy, ktorým bolo FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble. Zápas sme začali výborne a už v 4. minúte sme viedli po penalte Pavúka 1:0. Druhý gól v prvom polčase pridal Breznanik a v závere stretnutia sme dokonca na chvíľu viedli o tri góly, keď sa presadil aj Špyrka. Hostia potom upravili v 88. minúte na konečných 3:1.

V treťom júnovom stretnutí sme nastúpili proti Trebišovu. Pre nepriaznivé počasie a nespôsobilú hraciu plochu v Širokom bol nakoniec duel presunutý do Tatranskej Lomnice. Všetko podstatné sa udialo v prvom polčase, keď šli do vedenia Trebišovčania, no naši futbalisti dokázali vyrovnať zásluhou Krčulu. Polčasový stav 1:1 bol nakoniec aj konečný výsledok.

Štvrtý prípravný zápas sme odohrali v rovnaký deň ako stretnutie proti Trebišovu. Na svojom ihrisku nás privítalo FK Pohronie, ktoré už po prvom polčase vyhrávalo 4:1. Náš jediný gól strelil gruzínsky útočník Davit Natchkebia. V Žiari nad Hronom sme nakoniec prehrali 5:1.

V júli čakajú našich futbalistov ešte tri prípravné stretnutia, následne budú 24. júla hrať už prvý ligový zápas. Dovtedy nás preveria mužstvá MFK Zemplín Michalovce (3. júla), ŠKF Sereď (10. júla) a FC Petržalka (17. júla). Posledný prípravný zápas proti Petržalke budeme hrať v domácom prostredí.

 

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová pred domácim zápasom proti FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble

 

Júnové výsledky prípravných zápasov

19. jún

MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová 4:3 (2:1)

Góly: 38. Sauer, 54. Owusu, 76. Ďuriš, 88. Gomola – 31. Galčík, 45. a 81. Špyrka.

FK ŽP: Ludha – Kováčik, Bartoš, Bakaľa, Straka, Barbora – Ďatko, Špyrka, Talakov – Galčík, Pavúk. Striedali: Dlubáč, Lupták, Natchkebia, Urgela, Belko.

 

23. jún

FK Železiarne Podbrezová – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 3:1 (2:0)

Góly: 4. Pavúk (11 m), 39. Breznanik, 84. Špyrka – 88. Kyziridis.

FK ŽP: Ludha – Bartoš, Godál, Straka, Urgela, Lupták, Grendel, Talakov, Kukoľ, Breznanik, Pavúk. Striedali: Kováčik, Ďatko, Špyrka, Natchkebia, Belko, Bakaľa, Barbora.

 

26. jún

FK Slavoj Trebišov – FK Železiarne Podbrezová 1:1 (1:1)

Góly: 5. Begala – 28. Krčula.

*Pre nepriaznivé počasie a nespôsobilú hraciu plochu v Širokom duel presunutý do Tatranskej Lomnice.

FK ŽP: Danko – Bakaľa, Barbora, Ďatko, Talakov, Lupták, Urgela, Hanes, Šarišský, Krčula, Pavúk. Striedali: Dlubáč, Repa, Mielke, Kuhajdík.

 

26. jún

FK Pohronie – FK Železiarne Podbrezová 5:1 (4:1)

Góly: 3. a 30. Blahút, 18. Lačný, 29. Da Silva, 68. Fadera – 38. Natchkebia.

FK ŽP: Rehák – Godál, Bartoš, Straka, Kováčik, Kukoľ, Belko, Špyrka, Galčík, Natchkebia, Breznanik. Striedali: Gajan, Urgela, Repa.