Kolkárom začína nová sezóna, ciele ostávajú rovnaké

 

Druhý septembrový víkend sa začínajú ligové kolkárske súťaže. Naši kolkári však začali s prípravou už v druhej polovici júla. Na plány do novej sezóny 2019/2020 sme sa opýtali hlavného trénera Miloša Ponjavića.

Káder jednotlivých družstiev sa pred novou sezónou dosť obmenil. Ako si predstavujete zloženie družstiev a v akých súťažiach budete štartovať?

– Áno, káder sa nám dosť obmenil. Klub opustil Vilmoš Zavarko, ktorý bude štartovať v talianskej lige. Milan Tomka prestúpil do Vrútok a Martin Kozák do Trstenej. Marek Štefančík bude hrávať v Českej Třebovej. Späť do klubu sa vrátila legenda Podbrezovej Jovan Ćalić.

Túto sezónu bude konkurencia v rámci družstiev menšia, nakoľko máme aj užší káder. Muži budú štartovať v interlige (česko-slovenská súťaž), extralige a 1. lige východ, ženy v slovenskej extralige a dorastenci majú vo svojej lige dve družstvá „A“ a „B“.

Môžete nám prezradiť, aké sú ciele do nadchádzajúcej sezóny?

– Ciele sú rovnaké, ako aj doteraz. Vyhrať interligu mužov a extraligu žien, kvalifikovať sa do Ligy majstrov a bojovať o postup do najlepšej štvorky vo Svetovom pohári aj v Lige majstrov.

Posledné tri roky aj naše „A“ mužstvo vyhralo slovenskú extraligu. V tejto sezóne budú v „A“ mužstve hrávať mladí juniori i dorastenci, kde budú naberať skúsenosti, aby mohli rásť a približovať sa tak hráčom v interlige.

Konkurencia v medzinárodných súťažiach značne posilnila svoje družstvá. Aké sú naše vyhliadky v meraní síl so zahraničím?

– Zahraničné mužstvá sa dosť zmenili, niektoré sa posilnili a niektoré sú na tej istej úrovni ako minulý rok. Podbrezová má naďalej dobré meno a aj teraz výborných hráčov. Lavička síce nebude taká silná ako predtým, ale ja to napriek tomu vidím veľmi pozitívne. Niektorí mladší hráči budú mať viac priestoru a bude na nich menší tlak ako predtým a to bude našou veľkou výhodou.

Mnohí si myslia, že sme veľmi oslabení, ale ja svojmu tímu verím a dúfam, že prekvapíme všetkých, ktorí si myslia opak.