Sprostredkovanie práce si pochvaľujú obe strany

Predstavenstvo akciovej spoločnosti Železiarne Podbrezová (ŽP a.s.) vydalo na začiatku roka 2022 Mzdový predpis č. 3/Ppam/2022 na vyplatenie odmeny za sprostredkovanie a nábor zamestnancov do pracovného pomeru v ŽP a.s. Túto možnosť do dnešného dňa využili desiatky zamestnancov, ktorí „presvedčili“ známeho alebo príbuzného, aby prišiel pracovať do nášho podniku. Vďaka svojmu úsiliu si tak finančne polepšili.

Len pre pripomenutie, výška odmeny za sprostredkovanie zamestnanca sa pohybuje od 100 do 300 eur. Zamestnanec ŽP a.s. môže odporučiť príbuzného, známeho, kamaráta alebo inú osobu do pracovného pomeru v našom podniku. Nárok na odmenu majú tí zamestnanci ŽP a.s., ktorí sprostredkujú prijatie nového zamestnanca do kategórie robotníci.

Sprostredkovala príbuzných

V jednom z predošlých vydaní novín Podbrezovan sme sa bližšie pozreli na podmienky vyplatenia odmeny. V aktuálnom čísle sme oslovili konkrétnych zamestnancov, ktorí odporučili známeho do výroby v našej spoločnosti a aj pracovníka, ktorý bol sprostredkovaný.

Nie jedného, ale hneď dvoch zamestnancov prilákala do fabriky Danka Nováková z prevádzkarne valcovňa bezšvíkových rúr. „Prácu som sprostredkovala švagrinej a jej sestre. Obe pracovali v Bujakove, ale neboli príliš spokojné, preto sa rozhodli nastúpiť do podbrezovských železiarní. Jedna z nich v súčasnosti pracuje u nás v expedícii, druhá je žeriavnička. Myslím, že obe sú spokojné,“ povedala D. Nováková.

Mnoho výhod

Do výroby sprostredkoval zamestnanca aj Ľuboš Dianiška, vedúci konštrukcie v centrálnej údržbe. „Do zamestnaneckého pomeru som odporučil známeho z môjho rodného mesta Tisovec. Vedel som, že má záujem pracovať v našej spoločnosti a spĺňal všetky predpoklady na prácu. Nastúpil na pozíciu konštruktéra v centrálnej údržbe,“ povedal Ľ. Dianiška a pokračoval: „Myslím, že sprostredkovanie práce má len samé výhody, nakoľko kvalitný zamestnanec sa stále hľadá čoraz ťažšie tak, ako to bolo aj v našom oddelení. Viem, že ŽP má povesť stabilného zamestnávateľa, kde je množstvo benefitov, medzi ktoré určite patrí aj odmena za sprostredkovanie práce.“

Spokojnosť na strane zamestnanca

Nielen kolegovia, ktorí sprostredkovali do zamestnania svojho známeho, ale aj novoprijatí zamestnanci vyzdvihujú možnosť, ktorú dostali od vedenia ŽP a.s.

Dušan Berky nastúpil vlani do prevádzkarne ťaháreň rúr. „Som tu druhý rok. Skončil som v predošlej práci, bol som aj na úrade práce. Zatiaľ si robotu vo fabrike pochvaľujem a hodnotím ju na jednotku,“ povedal. Spokojný je pritom po viacerých stránkach. „Mám istotu zamestnania a aj kolektív je super. Kolegovia ma medzi seba prijali a musím vyzdvihnúť aj vedúcich – Ondreja Babica a Tomáša Mihalisku. Človeku vyjdú v ústrety, keď niečo potrebuje,“ pokračoval novoprijatý zamestnanec. Zároveň však priznal, že začiatok nebol jednoduchý. „Prvý mesiac bol pre mňa náročný. Musel som si zvyknúť na novú prácu, prostredie i kolektív, ale podarilo sa a dnes môžem povedať, že som urobil dobre, keď som nastúpil do práce v Železiarňach Podbrezová,“ uzavrel D. Berky.

Ako vidieť, odporučiť nového uchádzača do pracovného pomeru v ŽP a.s. sa vyplatí a spokojnosť je na všetkých stranách. Nový zamestnanec si nájde stabilné pracovné miesto, sprostredkovateľ sa poteší finančnej odmene a Železiarne Podbrezová majú pokryté voľné pracovné miesto.

Ak aj vy poznáte niekoho, kto by mal záujem o prácu v našich železiarňach v kategórii robotníci, neváhajte ho odporučiť a pri splnení podmienok sa aj vy potešíte finančnej odmene.