Po treťom domácom víťazstve v rade prišla prehra

FK Železiarne Podbrezová – Partizán Bardejov BŠK 2:1 (1:1)

Góly: 26. Pribula, 86. Šulc – 32. Človečko.

V desiatom kole sme na domácom trávniku privítali Bardejov. Prvá veľká šanca prišla v 12. minúte, keď po peknej prihrávke od Chvátala mieril Galčík sám pred bránou vysoko nad. V dobrom výkone sme pokračovali, čoho výsledkom bola strela Špyrku, ktorú zastavila obrana Bardejova až na bránkovej čiare. Naši futbalisti sa dočkali gólu v 26. minúte, keď peknú akciu Šulca a jeho prihrávku elegantnou pätičkou poslal do brány Pribula. Z ojedinelej šance hostí padol gól v 33. minúte po rohovom kope. Hosťujúcich hráčov poslal na koňa Človečko a do konca polčasu bol Bardejov aktívnejším celkom. V 47. minúte vybojoval priamy kop Galčík. Hosťujúca obrana ho odvrátila len na nohu Trapanovskeho, ten ju posunul na Pribulu, ale jeho strelu brankár zneškodnil. O pár sekúnd strieľal Pribula opäť, no tentokrát mieril nepresne. V 86. minúte rozhodol o osude stretnutia Jakub Šulc. Z dvadsiatich piatich metrov sa odhodlal k strele z priameho kopu, na ktorú si síce brankár siahol, no tá prepadla až do brány. Železiari si tak na svoje konto pripísali tretiu výhru v rade.

Jozef Mores, tréner Podbrezovej: „Do zápasu sme vstúpili aktívne. Do inkasovaného gólu sme mali tri-štyri výborné šance. Boli sme lepším tímom, ale žiaľ, naša finálna fáza dnes nebola na požadovanej úrovni. Inkasovaný gól nás v našej aktivite pribrzdil, no vedeli sme, že súper bude brániť v bloku a jedine našou aktivitou sme to mohli zlomiť. Nakoniec nás vykúpil Kubo Šulc ďalekonosnou strelou. Tešíme sa z víťazstva, no musíme sa z tohto zápasu aj poučiť.“

FK Železiarne Podbrezová: Macej – Mizerák, Jenat, Hric, Chvátal, Ďatko, Špyrka, Pribula (55. Pastorek), Galčík (74. Vondryska), Trapanovski, Šulc.

Partizán Bardejov: Čikoš-Pavličko – Berežný, Petko, Brigant, Človečko (82. Katona), Horodník, Janso, Voško (63. Leško), Milunović, Keresteš, Maník.

V zápase s Bardejovom sme si víťazstvo zariadili až v posledných minútach. Foto: A. Nociarová
V zápase s Bardejovom sme si víťazstvo zariadili až v posledných minútach

MŠK Žilina „B“ – FK Železiarne Podbrezová 4:1 (2:0)

Góly: 13. Kurminowski, 32. Gerebenits, 61. Kurminowski, 69. Kurminowski (11 m) – 54. Špyrka.

Jedenáste kolo prinieslo zápas žilinského „béčka“ s našimi futbalistami. Prvá šanca zápasu prišla v 6. minúte, keď sa sám na našu bránu rútil domáci útočník Kurminowski, ktorý obišiel Maceja, no zakončenie už nezvládol. O minútu na to strieľal veľmi nebezpečne žilinský kapitán Paur, jeho volej však nemieril medzi tri žrde. V 9. minúte prvýkrát pohrozili aj naši hráči, keď sa z dvadsiatich piatich metrov odhodlal k strele Ďatko, no mieril vedľa. V 13. minúte sa po rohovom kope presadil domáci Kurminowski – 1:0. V 26. minúte skúšal vyrovnať Jakub Šulc, jeho efektné nožničky však gólom neskončili. O dve minúty neskôr sa domáci Myslovič rútil v samostatnom úniku na Maceja, ktorý ale vytiahol vynikajúci zákrok. V 33. minúte zvýšili domáci už na 2:0, keď rýchly protiútok zakončil po skvelej prihrávke Ananga Gerebenits do prázdnej brány. V 38. minúte to mohlo byť už 3:0. Po ďalšom samostatnom úniku opečiatkoval Kurminowski len konštrukciu Macejovej brány, následnú dorážku dobre zblokoval Hric. V 39. minúte napriahol k strele spoza šestnástky domáci Gono, jeho strelu ale naša obrana zblokovala. Prvý polčas, ktorý bol v jasnej réžii Žiliny, sa tak skončil výsledkom 2:0.

Druhý polčas začali naši futbalisti aktívne. V 54. minúte po chybe v domácej rozohrávke sa lopty zmocnil Šulc, ktorého strelu vyrazil Petráš len pred seba a Špyrka už nemal problém skórovať – 2:1. V 59. minúte predviedol Macej skvelý zákrok, keď vyrazil nebezpečný priamy kop. V 60. minúte domáci zvýšili na 3:1, keď ďalekonosnú strelu Kopasa vyrazil Macej len na žrď a z následnej dorážky poľahky skóroval Kurminowski. V 70. minúte po faule Špyrku nariadil hlavný rozhodca pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Kurminowski a strelil tak už svoj tretí gól – 4:1. V 84. minúte to ešte spoza šestnástky skúšal Ďatko, s jeho nevýraznou strelou však Petruš nemal starosti. Do konca zápasu sa už nič podstatné neudialo a domáci nás tak po dominantnom výkone zdolali presvedčivo 4:1.

Jozef Mores, tréner Podbrezovej: „Zápas v Žiline nám nastavil reálne zrkadlo pravdy. Súper bol lepší vo všetkých ukazovateľoch. Či už po hernej, rýchlostnej, silovej, ako aj mentálnej stránke. Mali sme lepšiu fázu na začiatku druhého polčasu, dali sme kontaktný gól, získavali hernú prevahu, ale do kolien nás zrazil tretí gól, po ktorom si to už domáci tím v kľude uhral. Bol to zápas, ktorý nám reálne ukázal stav družstva po hernej, kondičnej a mentálnej stránke. Nič na tom nemení ani fakt, že nám v tomto zápase chýbali skúsení hráči Viazanko, Pribula a Otrísal.“

MŠK Žilina „B“: Petráš – Anang, Kopas, Lochošvili, Suľa, Gono (82. Petrák), Farský, Myslovič (86. Chríbik), Paur, Kurminowski, Gerebenits (75. Rusnák).

FK Železiarne Podbrezová: Macej – Mizerák, Jenat, Paraj, Chvátal, Ďatko, Hric, Špyrka, Galčík (46. Pastorek), Trapanovski (74. Mejri), Šulc (80. Vondryska).