Káder prechádza zmenami

Jednou z nových posíl je srbský zadák Alex Markovič. Foto: FK ŽP

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová naplno zarezávajú v príprave na jarnú časť Niké ligy. Rušno je aj v kuchyni klubu, kde stále prebiehajú rokovania o príchodoch a odchodoch hráčov. V ostatných dňoch pritom došlo v našom kádri k viacerým zmenám.

Železiarov opustil krídelník Patrik Blahút, ktorý sa upísal českému prvoligovému celku 1. FC Slovácko.

„Patrikovi to prajem. Veľmi nám pomohol a trúfam si povedať, že aj my sme pomohli jemu. Má za sebou výbornú polsezónu. Želám mu, aby sa v novom tíme presadil, pretože pripravený je,“ povedal na margo svojho bývalého zverenca tréner Podbrezovej Roman Skuhravý.

O čom sa šuškalo dlhšie, sa v uplynulých dňoch stalo realitou. Podbrezovský dres si na jar už neoblečie ani útočník Marek Kuzma, ktorý sa upísal Zlatým Moravciam. „Marek je veľký profesionál a výborný človek. V jesennej časti hrával menej a taký hráč ako on si zaslúži byť na ihrisku. Jeho zmluva mala končiť v lete a keďže máme v tíme aj ďalších útočníkov, ktorým chceme dať priestor, dohodli sme sa, že mu umožníme zmeniť klub, kde dostane viac priestoru. Nikdy nezabudneme na to, čo pre nás urobil a  ako nám pomohol dostať sa do ligy. Ďakujeme mu za odvedenú prácu v klube a prajeme mu veľa úspechov v ďalšej kariére,“ povedal Miroslav Poliaček, generálny manažér FK Železiarne Podbrezová.

Náš tím opúšťa i záložník Jozef Špyrka, ktorý odchádza na polročné hosťovanie do svojho materského klubu 1. FC Tatran Prešov.

Nové posily

Nielen odchody rezonujú, ale aj príchod nových tvárí. Na Horehronie prichádza 19-ročný brankár Lukáš Domaniský. Posledné dve sezóny pôsobil v tíme FK Pohronie. „Zaujme pozíciu trojky. Chceme ho v tréningovom procese, pretože v ňom vidíme potenciál, ktorý by sme radi rozvíjali. Prajeme mu veľa šťastia a držíme palce,“ povedal M. Poliaček.

Príchod stopéra

Ďalšou novou posilou je srbský obranca Alex Markovič. Zmluvu podpísal do konca sezóny a jej súčasťou je i dvojročná opcia. Markovič nastupuje poväčšine na poste stopéra. Vyrastal v mládežníckych kategóriách Partizanu Belehrad, odkiaľ prešiel do dorasteneckých výberov talianskych mužstiev Crotone a Ascoli. V roku 2022 bol súčasťou maďarského tímu MTK Budapešť a od februára minulého roka hrával v estónskom JK Trans Narva.

„Ide o veľmi dobre fyzicky stavaného stopéra, ktorý má už v mladom veku dostatok skúseností. Rozhodli sme sa dať mu zmluvu a verím, že jeho pôsobenie u nás bude úspešné,“ uzavrel M. Poliaček.

Staronovou tvárou v našom tíme je aj 18-ročný útočník Andy Masaryk, ktorý sa k nám vrátil z hosťovania v Pohroní.

Výsledky prípravných zápasov

FK Železiarne Podbrezová – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:0 (0:0)

Góly: 57. Hydara, 59., 77. Galčík, 84. Sanusi.

FK Železiarne Podbrezová – Tatran Prešov 2:1 (0:1)

Góly: 59. Kováčik, 69. Kabongo – 7. Dolný.