Ružomberok odchádzal s debaklom, s Duklou sme si body podelili

Po reprezentačnej prestávke pokračovala futbalová Niké liga zápasmi 11. a 12. kola. Hráčov FK Železiarne Podbrezová čakali dve domáce vystúpenia. Najskôr privítali v Zelpo aréne Ružomberok a týždeň na to Banskú Bystricu. Cieľ bol jasný – získať ďalšie body do tabuľky a upevniť si pozíciu v horných poschodiach ligového pelotónu.

S Ružomberkom sa nám v posledných stretnutiach príliš nedarilo, no tento fakt naši hráči odmietli brať do úvahy. Začali sme aktívne a už v šiestej minúte sa presadil Assinor a otvoril skóre. V 19. minúte hostia neupratali loptu do bezpečia a Marek Bartoš prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 2:0.

Naši hráči sa bavili futbalom a v závere polčasu pridali i ďalšie zásahy. Najskôr v 42. minúte Galčík a tesne pred odchodom do kabín skóroval hlavou znovu Assinor – 4:0. Bolo jasné, že druhý polčas by sme si mali postrážiť, čo sa aj stalo. Po viac ako hodine prišiel na trávnik Kuzma. Už po niekoľkých sekundách sa výborne zorientoval vo veľkom vápne a krásnou pätičkou dal piaty gól. Ružomberčania v zápase toho veľa neukázali, naopak, naši hráči si duel dosýta užili a súpera poslali domov s debaklom.

Nelietali v oblakoch

Po zápase vládla v našom tábore skvelá nálada. Nemožno sa čudovať, veď železiari zdolali nepríjemného súpera jednoznačným spôsobom.

„V prvom polčase sme mali jasnú nadvládu na trávniku a dali sme štyri góly. V druhom sme si to mohli pokaziť len našou ľahostajnosťou, no boli sme plne koncentrovaní a pridali sme ešte jeden gól. Je to krásny výsledok,“ povedal po zápase M. Bartoš a doplnil ho útočník Marek Kuzma: „Poklona ide na adresu celého mužstva. Odohrali sme skvelý zápas s fantastickým výsledkom. Dúfam, že budeme v podobných výkonoch pokračovať.“

Roland Galčík skóroval proti Ružomberku i Banskej Bystrici. Foto: M. Štefánik

Derby s Duklou

Po úspešnom zápase s Ružomberkom pricestovala do Zelpo arény nabudená Dukla Banská Bystrica. Mužstvu spod Urpína sa na ihriskách súperov v tejto sezóne darí, pričom je v tejto štatistike na prvom mieste. Železiari však išli do stretnutia naplno a už od úvodu začali aktívne.

Náznaky šancí sa však gólom neskončili, až prišla 23. minúta. Mark Assinor sa dostal k lopte a hoci nezakončoval ideálne, guľaté čudo sa na prekvapenie prítomných trepotalo v sieti. Podbrezová mala priebeh zápasu pod kontrolou, ale prišiel smolný záver polčasu. Najskôr na pravej strane odviedol skvelú robotu Polievka, poslal prihrávku do malého vápna a Marek Bartoš si loptu zrazil do vlastnej siete. Vyrovnaný stav netrval dlho a znovu bol v akcii slovenský reprezentant v službách Dukly. Využil rýchly brejk a peknou strelou pridal druhý gól. Do kabín sme odchádzali s jednogólovým mankom, ale s túžbou otočiť skóre.

Krátko po zmene strán predviedol skvelú individuálnu akciu striedajúci Galčík. Prešiel obranou súpera ako nôž maslom a ľavačkou vyrovnal. V ďalšom priebehu duelu sa už nič vážne neudialo. Oba celky kontrolovali nerozhodné skóre, ktoré svietilo na tabuli aj po poslednom hvizde hlavného rozhodcu.

Výkon nebol ideálny

Mark Assinor sa teší z gólu spolu s Petrom Kováčikom. Foto: M. Štefánik

Po zápase nebol s výkonom svojho mužstva príliš spokojný Roman Skuhravý, tréner železiarov. Na tlačovke hovoril o náročnosti stretnutia a efektivite Dukly. „Vedeli sme, že ak chceme uspieť, musíme byť silní v kombinácii a zamedziť súperovi brejky. Myslím si, že 40 minút sme mali stretnutie pod kontrolou a súpera sme do ničoho nepustili. To však neznamená, že sme hrali dobre. Počas celého stretnutia nám veci, ktoré nám štandardne fungujú, nešli ideálne.“

Český lodivod si všimol veľa šírkových prihrávok a nedostatok vážnych situácií v pokutovom území. Pochválil Róberta Polievku, ktorý bol opäť rozdielovým hráčom hostí. „Cez polčas sme si povedali, že tímy, ktoré chcú byť úspešné, majú v takýchto zápasoch výzvu, pretože nie v každom stretnutí ste v komfortnej pozícii. Aj keď sme vystriedali, chýbala nám ľahkosť a presnosť, preto je remíza zaslúžená,“ uzavrel.

FK Železiarne Podbrezová teraz čakajú dve vystúpenia na trávniku súperov. Najskôr v Žiline a následne v Zlatých Moravciach. Doma sa predstavíme až 26. novembra, keď privítame trnavský Spartak.