Po dôležitom víťazstve prišiel domáci „výbuch“

Mark Assinor (v bielom) sa snaží predrať cez Slovanistu Kankavu. Foto: M. Štefánik

Hoci je v kalendári december a predo dvermi vianočné sviatky, naša najvyššia futbalová súťaž pokračovala aj v tomto období. Hráči FK Železiarne Podbrezová odohrali ďalšie dve kolá s ťažkými súpermi. Najskôr cestovali do Trenčína, aby si následne zmerali sily s úradujúcim majstrom a momentálne suverénne najlepším mužstvom na Slovensku – Slovanom Bratislava.

Zápas pod hradom Matúša Čáka sprevádzali početné snehové prehánky. Hoci sa duel začal podľa plánu, už po dvadsiatich minútach ho rozhodca prerušil a z hracej plochy musel byť odstránený sneh. Dlhá pauza lepšie padla Podbrezovej. Do polčasu sa presadili Sanusi a Blahút, ktorí položili základ úspešného večera.

Po prestávke sa Trenčín snažil urobiť niečo s výsledkom, ale do vyložených šancí sa nedostával. Až v 71. minúte Ludha vyrazil strelu Soaresa a Gong upratal loptu do siete – 1:2. Následná tutovka Emeku sa gólom neskončila. Mimoriadne cenné tri body sme si ustrážili a z horúcej pôdy sme priviezli víťazstvo.
„Išlo o dôležitú výhru v ťažkých podmienkach a s nepríjemným súperom. Veľmi som sa na zápas tešil. Vážim si toto nepekné víťazstvo. S terénom sme sa celkom spriatelili a odvážame si dôležité body, ktoré si nesmierne vážim. Mal som pocit, že dnes moje mužstvo chcelo viac,“ povedal po stretnutí Roman Skuhravý, tréner FK Železiarne Podbrezová.

Slovan vo všetkom dominoval

Týždeň na to zavítal do Zelpo arény bratislavský Slovan, a to je vždy sviatok. Na zápas sa tešili hráči i fanúšikovia, no na jeho priebeh by najradšej čím skôr zabudli.

Slovan od úvodu diktoval tempo, bol prakticky stále na lopte a našej družine nedovolil nič. Už v prvom polčase strelil štyri góly a v ofenzívnom predstavení pokračoval aj po obrátke. Do Ludhovej siete poslal ešte dve lopty, a tak na konci stretnutia svietil na ukazovateli hrozivý stav – 0:6. Nebyť viacerých bravúrnych zákrokov brankára Ludhu, skóre mohlo byť ešte vyššie. Posledný jesenný domáci duel nám tak vôbec nevyšiel.

Za pozornosť však určite stojí precízna robota všetkých, ktorí sa postarali o to, aby sa duel odohral. Hoci všade navôkol vládla pravá zima, trávnik v Zelpo aréne bol vynikajúco pripravený, čo ocenili nielen domáci hráči, ale aj výprava belasých.

Obrana „horela“

Po zápase sa železiarom len veľmi ťažko hľadali slová. Uvedomovali si, že výsledok je krutý, no zároveň upozornili, že momentálne nemôžu vešať hlavy. „Prehrali sme 0:6, k tomu sa asi nedá nič povedať. Bránili sme katastrofálne a nemali sme ani jedinú šancu. Slovan vyhral úplne zaslúžene. Využil prakticky všetko, čo sme mu ponúkli. Kazili sme množstvo lôpt a ako tím sme nehrali dobre. Je to pre nás škola a každý z chalanov sa chce raz dostať na takú vysokú úroveň ako hráči Slovana. Súperovi gratulujem a my musíme ísť ďalej,“ povedal po zápase sklamaný brankár Richard Ludha.

Smutný bol i Matej Oravec. Náš zadák sa taktiež nevyhol chybám, po zápase však žiadne alibi nehľadal. „V defenzíve sme absolútne vybuchli. Bránili sme katastrofálne. Výsledok je úplne zaslúžený a pokojne sme mohli inkasovať aj desiatku. V obrane sme mali totiž deň otvorených dverí,“ skonštatoval stabilný člen základnej zostavy a pokračoval: „Keď inkasujete štyrikrát za polčas, potom sa ťažko hrá. Cez prestávku sme si povedali, že nič nie je stratené. Chceli sme dať gól-dva, ale nepodarilo sa. Bohužiaľ. Musíme sa z tohto zápasu poučiť a veriť, že ten ďalší bude lepší,“ uzavrel M. Oravec.

Nadobudnúť stratené sebavedomie a získať si späť na svoju stranu aj priazeň fanúšikov a celej futbalovej verejnosti sa Podbrezová pokúsi už tento piatok na pôde Skalice. Následne čaká na mužstvo zimná prestávka.