Majstrovstvá sveta v letnom biatlone na kolieskových lyžiach

Reprezentačná výprava Slovenska na svetovom šampionáte v BieloruskuV dňoch 21. – 25. augusta sa v bieloruskom meste Minsk – Raubichi konali Majstrovstvá sveta v letnom biatlone na kolieskových lyžiach. Na podujatí štartovalo 205 biatlonistov z 22 krajín sveta a nechýbali ani reprezentanti Slovenska, medzi nimi aj traja členovia Biatlonového oddielu ŠK Železiarne Podbrezová.

V kategórii juniorov sme mali zastúpenie vďaka Lukášovi Ottingerovi, medzi juniorkami sa predstavila Zuzana Remeňová. Vedúci výpravy a tréner juniorov bol Peter Kazár. Okrem troch našich členov doplnili reprezentačnú výpravu Matej Otčenáš a Terézia Poliaková, ktorí štartovali v hlavných seniorských kategóriách a v úlohe trénera seniorov bola v Bielorusku Natalya Otčenáš.

Počasie štartujúcim prialo, počas šampionátu bolo jasno a fúkal len mierny vietor, pričom teplota sa pohybovala okolo 25°C. Súťažilo sa v super šprinte, rýchlostných a stíhacích pretekoch.

Náš junior Lukáš Ottinger zaznamenal tri vyrovnané umiestnenia, keď skončil na 37., 38. a 37. mieste. Medzi juniorkami bola Zuzana Remeňová v cieli postupne 29., 24. a 18.

Hodnotenie reprezentačného trénera juniorov a vedúceho výpravy Petra Kazára: „Letné majstrovstvá sveta sa opäť dostávajú do popredia priorít rozvoja biatlonu, za podpory nového vedenia medzinárodnej federácie biatlonu IBU. Pre našich športovcov znamenal výjazd do Bieloruska test výkonnosti z plnej tréningovej prípravy. Najlepším umiestením bolo 18. miesto Zuzany Remeňovej v rýchlostných pretekoch. V porovnaní s minulým rokom sme dosiahli rýchlejšie bežecké časy a na nevyrovnanej streľbe bola ešte badateľná absencia jesenného komplexného tréningu vo vysokých intenzitách. Najväčším úspechom výpravy SR bolo jednoznačne víťazstvo Martina Otčenáša v záverečných stíhacích pretekoch. Areál v Raubichi je už takmer pripravený na usporiadanie svetového pohára v roku 2022 a so svojimi tromi malokalibrovými strelnicami a perfektnými traťami vo všetkých profiloch spĺňal tie najprísnejšie kritéria kvality.“