Deň zdravia so zdravotnou poisťovňou Dôvera

 

V dňoch 10. – 11. septembra sa v priestoroch starého a nového závodu ŽP a.s. uskutočnil Deň zdravia so zdravotnou poisťovňou Dôvera. Zamestnanci mali možnosť dozvedieť sa komplexné informácie o svojom zdraví prostredníctvom kvantového rezonančného analyzátora, zmerať si tlak a hladinu oxidu uhoľnatého v pľúcach. Okrem toho získali informácie o pripravovaných a aktuálnych akciách zdravotnej poisťovne, na ktoré majú nárok.
Túto možnosť využilo takmer šesťdesiat zamestnancov. Biokvantový analyzátor, ktorým boli zamestnanci vyšetrení, vyhodnotí až sedemdesiattri ľudských funkcií v organizme. Na základe frekvencie každého orgánu vie určiť prípadné odchýlky v tele, vyhodnotiť stav pečene, obličiek, pľúc, ciev a kardiovaskulárneho systému. Tie sú podľa farebnosti rozdelené do troch skupín – normálne, mierne patologické a závažne patologické. Zamestnanec bol následne upozornený, na čo si má dávať pozor, poprípade aké vitamíny, aminokyseliny, stopové prvky či koenzýmy zaradiť do jedálnička.
Vo všeobecnosti ľuďom najviac chýbal vápnik, zinok a aj vitamín C, ktorý je označovaný za stresový vitamín a je najčastejšie vyplavovaným vitamínom z nášho tela. Keď ho je nedostatok, dochádza k oslabeniu imunity a častejšiemu ochoreniu. Čo sa týka poškodenia orgánov, najväčším problémom bola stukovateľnosť pečene. Ide o dôsledok nadmerného prijmú sacharidov a fruktózy, samozrejme svoje urobí aj zvýšený príjem alkoholu.
Zamestnancov, ktorí sa dňa zdravia zúčastnili, sme sa opýtali, ako túto možnosť hodnotia a čo nové o svojom zdravotnom stave zistili:

Mgr. Magdaléna BARDELČÍKOVÁ, Ppam
– Na vyšetrení podobného druhu som prvýkrát a hodnotím ho veľmi pozitívne. Takáto možnosť benefitu od zamestnávateľa je dobrá, pretože človek má málokedy čas ísť na niečo podobné. Potešilo ma, že som sa dozvedela množstvo nových informácií nielen o sebe, ale aj o tom, na čo mám ako poistenec Dôvery nárok. Vyšetrenie mi potvrdilo môj zdravotný stav, ale samozrejme som dostala aj isté odporúčania vo forme vitamínov.

 

Lucia BERAXOVÁ, Ppam 
– Vyšetrenie biokvantovým analyzátorom som v ŽP a.s. už absolvovala, ešte pred materskou dovolenkou. Vtedy, aj dnes som si potvrdila svoj zdravotný stav. Samozrejme, dostala som aj odporúčania, čo treba zlepšiť. Vo všeobecnosti hodnotím túto akciu veľmi dobre, pretože v bežnej praxi sú podobné vyšetrenia nielen časovo, ale aj finančné náročné a my to máme v rámci zamestnania zdarma.

 

 

Renáta BÁNIKOVÁ, Tcú
– Niečo podobné som absolvovala, ešte keď som pracovala v pretlačovni. Toto je ale komplexnejšie a navyše výsledky dostaneme podrobne aj e-mailom, takže sa k nim kedykoľvek môžeme vrátiť. Dozvedela som, že som v poriadku, čo ma teší. Samozrejme, mám doplniť niektoré vitamíny ako napríklad vitamín C a stopové prvky, ale na to, že nemám štítnu žľazu sú to veľmi dobré výsledky. Išla som sem hlavne kvôli vyšetreniu pečene, ktorá je tiež v poriadku, tak som spokojná.

 

Mária ŤAŽKÁ, Gork 

– Na dni zdravia chodím opakovane, ale vždy sa dozviem nové a zaujímavé informácie, ktoré som doteraz ani netušila. Je veľmi dobré z času na čas zistiť svoj zdravotný stav. Odporúčania, ktoré som dostala, som si vzala k srdcu a budem sa podľa nich riadiť. Možnosť absolvovať takéto vyšetrenie v práci beriem ako veľkú výhodu.

 

 

V prípade, že chcete svoju zdravotnú poisťovňu zmeniť, čas máte len do konca septembra.
Pobočka zdravotnej poisťovne Dôvera v Podbrezovej (budova Slovenskej sporiteľne), má nasledovné otváracie hodiny:
– pondelok – piatok: 7. – 11. hod. a 11.30 – 16. hod
– piatok (30. septembra, v posledný deň zmeny) 7. – 11. hod. a 11.30 – 18. hod.