Vianočný punč pre dobrú vec

 

Vianočný punč mal charitatívny, ale aj ekologický charakter.
Vianočný punč mal charitatívny, ale aj ekologický charakter. Foto: I. Kardhordová

 

Dňa 19. decembra žiaci našich škôl, v spolupráci s pedagógmi, zorganizovali Vianočnú akadémiu, v rámci ktorej bola charitatívna akcia s názvom Vianočný punč. Výťažok putoval do detského domova vo Valaskej.
Vianočná akadémia sa organizuje každoročne. Ide o rozlúčku s kalendárnym rokom, kedy si žiaci spolu s pedagógmi pripravia rôzne tanečné, hudobné a recitačné predstavenia či vtipné scénky.
Charitatívna akcia – Vianočný punč – v rámci ktorej študenti pomáhajú sociálne slabším, nebola v škole novinkou. Žiacka školská rada sa rozhodla aj tento rok pomôcť dobrej veci. „Akcia je zameraná na pomoc pre detský domov vo Valaskej. Príspevok za punč bol, samozrejme, dobrovoľný. Minulý rok im príspevok pomohol zakúpiť novú kuchynskú linku, účel tohtoročnej zbierky ešte nevieme. Súčasťou dňa bola aj zbierka drogérie – či už na osobnú hygienu, ale aj na pracie prášky, ktoré podonášali študenti aj učitelia,“ priblížila účel akcie Mgr. Jana Vojtko Syčová, koordinátorka žiackej školskej rady.

 


Akcia mala nielen charitatívny, ale aj ekologický zámer, nakoľko si študenti mali doniesť vlastný hrnček, a tak bojovať proti kumulácii plastového odpadu. Doplniť svoje vianočné darčeky mohli aj kúpou perníkov či ručne robených mydielok, ktoré sú vyrábané priamo v našich školách.