Úvodné kolo v letnom biatlone

 

Druhý júnový víkend, v dňoch 8. – 9. júna, sa uskutočnilo v Osrblí prvé kolo Viessmann pohára v letnom biatlone a nechýbali na ňom ani pretekári Biatlonového oddielu ŠK Železiarne Podbrezová. Na programe boli najskôr v sobotu rýchlostné preteky s päťsekundovým intervalom štartu, nasledoval vyraďovací šprint (doplnková súťaž – nepočítala sa do hodnotenia Viessmann pohára) a v nedeľu boli pripravené preteky s hromadným štartom.

Lukáš Ottinger v úvodnom kole Viessmann pohára v letnom biatlone nenašiel premožiteľaPodbrezovským biatlonistom sa tradične darilo, keď zaznamenali viacero víťazstiev či popredných pozícií zaručujúcich miesto na stupňoch víťazov. Z jedenástich štartujúcich „železiarov“ si až osem dokázalo pripísať aspoň jedno umiestnenie v prvej trojke. Najviac sa darilo Lukášovi Ottingerovi, ktorý si pripísal tri víťazstva v troch štartoch. Mária Remeňová a Ema Kapustová zaznamenali bilanciu dve prvé a jedno druhé miesto. Dve prvé miesta si z Osrblia odniesla aj Kristína Makovínyová. Víťazstvo a jedno druhé miesto zaznamenala Zuzana Remeňová. Na stupne víťazov z našich pretekárov vystúpili ešte Adam Koštial (3. miesto), Matej Vránsky (2. miesto) a Anežka Smarkoňová (3. miesto).

Hodnotenie trénera Petra Kazára: „Počas druhého júnového víkendu sme sa po zimnej sezóne opäť stretli s konkurenciu a absolvovali prvý kontrolný test výkonnosti v disciplíne bežeckého krosu. Pre „železiarov“ dopadli preteky chválitebne. Minimálne po jednom víťazstve vo svojich kategóriách získali až piati športovci: K. Makovínyiová, Z. Remeňová, M. Remeňová, E. Kapustová a L. Ottinger. Potešujúce boli aj výborne strelecké výkony E. Kapustovej, Z. Remeňovej a M. Remeňovej, ktoré si hneď v úvode sezóny pripísali po osemnásť respektíve devätnásť zásahov z dvadsiatich možných. V družstve podbrezovských biatlonistov sa po prvýkrát predstavili naše nové členky K. Makovínyová a S. Pacerová, ktorým budeme pomáhať a verím, že budú dosahovať rovnako skvelé výkony ako ich starší kolegovia.“

Výsledkový servis 1. kola Viessmann pohára v letnom biatlone:

Dorastenky 16 r.: Kristína Makovínyová 1., 7. a 1. miesto.

Dorastenci 17-19 r.: Adam Koštial 5., 3. a 8. miesto, Matej Vránsky 10., vyradený a 2. miesto, Radovan Floch 12., vyradený a 9. miesto.

Dorastenky 17-19 r.: Ema Kapustová 2., 1. a 1. miesto, Anežka Smarkoňová 3., 4. a 6. miesto, Sára Pacerová 13. miesto a neštartovala, Eliška Smarkoňová 14., vyradená a 14. miesto.

Juniori 20-22 r.: Lukáš Ottinger 1., 1. a 1. miesto.

Juniorky 20-22 r.: Zuzana Remeňová 1., vyradená a 2. miesto, Mária Remeňová 2., 1. a 1. miesto.