Mladí podbrezovskí cyklisti na víťaznej vlne

 

Cestná, horská aj dráhová cyklistická sezóna je plnom prúde a našim cyklistom sa darí vo všetkých oblastiach. Od 31. mája do 2. júna sa v Jaslovských Bohuniciach konali cestné etapové preteky pre juniorov. Timotej Piliarkin obsadil v celkovom poradí tretie miesto. Žiacke kategórie tu mali 1. júna jednorazové preteky a za vynikajúcej tímovej spolupráce zvíťazil Adam Haľak. Samuel Fedor bol ôsmy a Matthias Schwarzbacher deviaty.

 

Adam Haľak zvíťazil v Jaslovských Bohuniciach
Adam Haľak zvíťazil v Jaslovských Bohuniciach

 

V sobotu, 8. júna, mali mládežnícke kategórie preteky Slovenského pohára v MTB v Košiciach – Jahodnej. V kategórii starších žiakov si s náročným terénom a horúcim počasím z našich cyklistov najlepšie poradil Matthias Schwarzbacher, ktorý prišiel do cieľa na druhom mieste. Samuel Fedor bol piaty, Adam Haľak jedenásty a Jerguš Medveď dvanásty.

V tom istom čase junior Timotej Piliarkin bojoval o tituly v Prešove na majstrovstvách SR v dráhovej cyklistike. V sobotu v olympijskom omniu obsadil piate miesto a v bodovacích pretekoch bol druhý. V nedeľu v stíhacích pretekoch nenašiel premožiteľa a vybojoval si titul majstra Slovenska, zároveň sa nominoval na Majstrovstvá Európy. V tej istej disciplíne sa darilo aj našim odchovancom – Tereze Medveďovej a Lukášovi Kubišovi, ktorí súťažia v kategóriách Elite a obidvaja sa stali majstrami Slovenska.

Matthias Schwarzbacher v žltom drese
Matthias Schwarzbacher v žltom drese

Tretí júnový víkend patril cestným etapovým pretekom „Regiónom Nitrianskeho kraja“. V sobotu dopoludnia tu boli na programe preteky s hromadným štartom a popoludní časovka jednotlivcov. Dopoludnia sa najlepšie darilo zo starších žiakov Matthiasovi Schwarzbacherovi, ktorý bol druhý. Adam Haľak bol ôsmy a mladší žiak Ondrej Hrico pätnásty. V časovke zvíťazil Matthias Schwarzbacher a zároveň získal žltý dres za prvé miesto v celkovom poradí. Adam Haľak bol druhý a Ondrej Hrico obsadil takisto druhé miesto. V nedeľu sa pretekalo v kritériu, kde celý tím pracoval na udržaní žltého dresu pre nášho pretekára. Matthias Schwarzbacher obsadil druhé miesto a obhájil celkové prvenstvo.