Proti majstrovi z Trnavy sme bodovali naplno

ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová 3:0 (1:0)

Góly: 5. Božikov, 65. a 77. Šporar.

Náročný žreb úvodných zápasov nás v druhom kole poslal na bratislavské Pasienky, ktoré sú dočasným domovom ŠK Slovan Bratislava. Domáci začali zápas aktívne a už v prvej minúte si vybojovali rohový kop, po ktorom Moha zakončoval tesne vedľa. V 5. minúte zahrával z ľavej strany priamy kop Holman a nedôsledne bránený kapitán domácich Božikov vsietil hlavou úvodný gól zápasu. Hostia sa dostali do ohrozenia brány domácich v 17. minúte, keď po faule na Mikuša strieľal Leško, no jeho pokus tečovali hráči v múre na roh. Výborný zákrok predviedol v 35. minúte brankár Kuciak, keď vytesnil strelu z 25 metrov od domáceho Savičeviča. V poslednej minúte úvodného dejstva vo vyloženej šanci ešte hlavičkoval Holman nad bránu Podbrezovej. V 60. minúte Wiezik vyhral hlavičkový súboj, do lopty sa oprel Breznanik a vystrašil Šullu, keď lopta preletela tesne ponad brvno. O päť minút neskôr dostal ideálnu prihrávku do behu od Mohu Šporar a strelou k vzdialenejšej žrdi zvýšil na 2:0. Ten istý hráč stanovil skóre na 3:0 v 77. minúte, z identického miesta opäť trafil k žrdi Kuciakovej brány.

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Zámer je jedna vec, skutočnosť druhá. Absentovala u nás prechodová fáza, víťazstvo Slovana je zaslúžené. Slovan má kvalitu, ktorá je vyššia ako u našich hráčov.“

ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Apau, Saláta, Bajrić, Božikov – Nono – Savičevič, Holman – Čavrić (75. Dražić), Šporar (81. Cmiljanić), Moha (87. Hološko).

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Magda, Krivák, Bartoš, Turňa – Obročník, Baran – Leško, Mikuš (73. Tereščenko), Breznanik (73. Bernadina) – Więzik.

FK Železiarne Podbrezová – FC Spartak Trnava 1:0 (0:0)

Gól: 56. Leško.

Víťazstvo proti Trnave zariadil gólom Dávid Leško

V treťom kole sme nastúpili v domácej Zelpo aréne proti úradujúcemu majstrovi z Trnavy. Už v 6. minúte Turňa naviezol loptu k hranici šestnástky a z jej rohu skúsil technickú strelu k vzdialenejšej žrdi, Wiezik ale na center nedosiahol. V 14. minúte Mikuš prvým dotykom uvoľnil pred šestnástkou Trnavy voľného Obročníka, jeho strela z prvej išla pod brvno a Rusov ju vytlačil nad bránu. V prvom polčase ešte Leško poslal štipľavú strelu z krídla. Rusov loptu neudržal, vypadla mu v malom vápne, no nakoniec na ňu zareagoval skôr než číhajúci Bernadina. Hostia pohrozili, keď sa k priamemu kopu postavil Bakoš, prestrelil múr a Kuciak efektne zabránil gólu. V druhom polčase v 56. minúte domáci založili rýchly protiútok, keď Baran vysunul Leška a ten zoči-voči Rusovovi našiel medzeru medzi jeho nohami. V závere ešte Wiezik sklepol dlhý pas na Breznanika, ktorý sa cez dvoch obrancov dostal k akrobatickému zakončeniu, ktoré skončilo nad bránou Trnavy.

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „S výsledkom sme spokojní. Potrebovali sme bodovo potvrdiť stúpajúcu výkonnosť, najmä v domácom prostredí. Podriadili sme tomu všetko. Prvý polčas bol z našej strany dobrý. Hostí sme nepustili do vážnejšej príležitosti, viac streleckých pokusov sme mali my, no chýbal nám pokoj v zakončení. Paradoxne na začiatku druhého polčasu sme sa nevedeli dostať do aktivity, no práve v takejto situácii sme dokázali streliť gól po rýchlom protiútoku. Od tohto momentu ma hráči milo prekvapili, že dobrou defenzívnou a taktickou hrou uhrali priaznivý výsledok.“

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Magda, Krivák, Bartoš, Turňa – Baran, Obročník – Leško (90. Viazanko), Mikuš (86. Tereščenko), Bernadina (63. Breznanik) – Więzik.

FC Spartak Trnava: Rusov – Lupták, Hladík, Tóth, Čonka – Greššák, Grendel (84. Pekár) – Jirka, Dangubič (63. Jarovič), Miesenböck (65. Sloboda) – Bakoš.