Príprava je v plnom prúde, hráči si ju spestrili teambuildingom

Hráči a realizačný tím počas spoločného splavovania Hrona. Foto: FK ŽP

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová majú za sebou takmer tri týždne prípravy na novú sezónu, ktorá sa začne už o niekoľko dní. Po úvodných tréningoch odohrali prvé prípravné duely.

Peter Kováčik v súboji so žilinským hráčom počas prípravného zápasu. Foto: D. StehlíkNa úvod si zmerali sily s Liptovským Mikulášom. Na jeho pôde naši chlapci prehrali vysoko 5:0. Je potrebné dodať, že šancu dostali viacerí mladí hráči a futbalisti, ktorí sú u nás na skúške. V ten istý deň privítali železiari na vlastnom trávniku v Zelpo aréne MŠK Žilina. Atraktívny súper mal dokonale preveriť futbalistov spod Šiklova. Zverenci Romana Skuhravého sa však vypli k dobrému výkonu, a po štyroch góloch zdolali tím spod Dubňa 4:3. Góly zaznamenali Kuzma, Lupták, Moses a Blaqori.

Víťazstvo nad nováčikom

Rýchly sled prípravných duelov pokračoval aj v závere júna. Podbrezová si zmerala sily s nováčikom najvyššej českej súťaže Zbrojovkou Brno. Aj v tomto stretnutí strelili naši futbalisti súperovi štyri góly. Celkovo duel na pôde českého tímu vyhrali 4:2, pričom dva góly zaznamenal Issa, ku ktorému sa pridali Moses s Kováčikom.

„Bolo to pre nás dôležité stretnutie. Potvrdilo sa, akým spôsobom sme sa posunuli a čo nám začína fungovať. Ide, predovšetkým, o agresivitu a rýchlosť hry. Hráčov musím pochváliť, pretože sme pred týmto zápasom pracovali vo veľkej intenzite. V hre sme videli zaujímavé veci, ale aj také, ktoré môžeme zlepšiť – napríklad po strate lopty, keď sme boli otvorení. Brno sa z toho okamžite dostalo do ofenzívy. Som však rád, akým spôsobom sme sa prezentovali. Fungovala útočná i obranná fáza hry. Vstúpili sme do záverečnej časti letnej prípravy, aby sme sa čo najlepšie nachystali na Fortuna ligu,“ povedal Roman Skuhravý, tréner FK Železiarne Podbrezová pre klubový web.

Predĺžili zmluvy

Kým hráči sa pripravujú na novú sezónu, horúco je aj v zákulisí. Vedenie klubu skladá káder na Fortuna ligu a čo je najdôležitejšie, k väčšiemu pohybu v tíme nedošlo. O našich hráčov bol pritom veľký záujem. Veľa sa skloňovalo meno brankára Richarda Ludhu. Brankárska jednotka nováčika prvej ligy však zostáva hráčom Podbrezovej až do konca sezóny 2023/2024. „Ďakujem a vážim si, že môžem s Podbrezovou pokračovať aj vo Fortuna lige. Je to pre mňa motivácia do ďalšej práce,“ povedal pre klubový web.

Ešte o sezónu dlhšie pobudne v našom tíme René Paraj, ktorému klub taktiež predĺžil zmluvu.
„Som rád, že pokračujem v Podbrezovej a teším sa na Fortuna ligu. Sme dobrý kolektív. Verím, že v najvyššej súťaži budeme hrať pekný futbal, ktorý sa ľuďom bude páčiť a prilákame ich do Zelpo arény,“ povedal René Paraj pre zpfutbal.sk.

Utužili kolektív

Aby mužstvo dosahovalo dobré výsledky, potrebuje spolu držať nielen na ihrisku, ale aj mimo neho. Vo futbale je kolektív veľmi dôležitý, preto sa hráči A-tímu rozhodli zorganizovať spoločný teambuilding. Spolu s realizačným tímom absolvovali splav Hrona. Akcia bola príjemným spestrením náročnej letnej prípravy na novú sezónu. Chlapci si spoločné chvíle naplno užili a aj podľa reakcií bolo vidieť, že sú skvelá partia.

Len pre pripomenutie, úvodné kolo nového ročníka Fortuna ligy je na programe 16. júla. Naši hráči privítajú na vlastnom trávniku úradujúceho majstra – ŠK Slovan Bratislava. Výkop je naplánovaný na 20.30.