Po prehre v Žiline sme opäť ostali na víťaznej vlne

Po štyroch jednoznačných víťazstvách, v prvých štyroch prípravných zápasoch, ktoré sme odohrali v januári, nás čakali ďalšie tri stretnutia s kvalitnými súpermi. Dve z nich sme stihli odohrať ešte v závere januára, keď nás preverili mužstvá z Fortuna ligy MŠK Žilina a FC Vion Zlaté Moravce a začiatkom februára nás čakala generálka pred prvým zápasom jarnej časti druhej futbalovej ligy. Naším súperom bol Slavoj Trebišov.

27. januára

MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová 7:2 (3:0)

Góly: 3. 45+1. Bernát, 38. Kurminowski, 66. Anang, 68. Jibril, 76. Rusnák, 77. Bichakhchyan – 57. Gerebenits, 90. Kukoľ.

V Žiline nastúpili naši futbalisti na svoj v poradí piaty prípravný zápas. Tentokrát nás čakal doposiaľ najťažší súper prípravy. Tretí celok Fortuna ligy – MŠK Žilina. Domácim hráčom výborne vyšiel úvod stretnutia, keď Javorček vysunul po krídle Ďuriša a ten našiel v šestnástke Bernáta, ktorý otvoril skóre stretnutia. Naši chlapci mohli o pár minút vyrovnať, keď výborný center Galčíka prešiel cez celú šestnástku až ku Chvátalovi, no proti jeho strele výborne zasiahol domáci Belko. Následne predviedol výborný zákrok aj náš Rehák, ktorý efektne vyrazil pokus Ďuriša na rohový kop. V 29. minúte mohlo byť vyrovnané, no Galčíkovu strelu vyrazil na brvno Belko. V 38. minúte sa zverenci Pavla Staňa tešili po druhýkrát. Z ľavej strany výborne odcentroval na zadnú tyč Javorček, našiel Kurminowskeho, ktorý nezaváhal a zvýšil vedenie domácich na 2:0. V závere prvého polčasu najprv neuspel proti Belkovi Pavúk a následne dal bodku za prvým polčasom domáci Goljan, ktorý sa dostal po brejku k lopte a nedal Rehákovi žiadnu šancu – 3:0.

Do druhého polčasu vstúpili oveľa lepšie naši futbalisti. V 57. minúte poslal presný center do šestnástky Kukoľ, ktorým našiel Gerebenitsa a ten znížil na rozdiel dvoch gólov – 3:1. O deväť minút to už bolo znova o tri góly, keď domáci Anang krásnou technickou strelou nedal Ludhovi žiadnu šancu – 4:1. Železiari mohli vzápätí opäť znížiť, proti bol však Kopas, ktorý predviedol výborný defenzívny zákrok. Nedáš-dostaneš platilo aj v tomto prípade, pretože z následnej akcie našiel Patrik Myslovič centrom nikým nekrytého Jibrila, ktorý pridal piaty gól Žilinčanov – 5:1. Žlto-zelení pokračovali vo výbornom ofenzívnom predstavení aj naďalej a po peknej individuálnej akcii pridal Rusnák šiesty presný zásah domácich – 6:1. Žilinčania ani po šiestom góle nepoľavili a už o pár sekúnd strelil siedmy gól „šošonov“ arménsky reprezentant Vahan – 7:1. Bodku za stretnutím dal v nadstavenom čase Kukoľ, ktorý presnou strelou prekonal Teplana. Naši futbalisti tak prvýkrát v zimnej príprave neodchádzali z ihriska ako víťazi a pripísali si na svoje konto prvú prehru v doterajších piatich prípravných zápasoch.

FK Železiarne Podbrezová: Rehák – Kováčik, Godál, Paraj, Barbora – Galčík, Bakaľa, Grendel, Chvátal – Pavúk, Gerebenits. Striedali: Ludha – Celestine, Bartoš, Natchkebia, Gajan, Micovčák, Pribula, Lupták, Kukoľ.

MŠK Žilina: Belko – Vallo, Leitner, Kiwior, Javorček – Ďuriš, Gono, Paur – Goljan, Paur, Bernát. Striedali: Teplan – Kopas, Myslovič, Jibril, Bichakhyan, Fazlagič, Nemčík, Anang, Rusnák.

30. januára

FC Vion Zlaté Moravce – FK Železiarne Podbrezová 0:2 (0:2)

Góly: 29. Gerebenits, 37. Pavúk.

Po prehre v Žiline sme si chceli napraviť chuť s ďalším súperom z najvyššej Fortuna ligy. Proti Zlatým Moravciam sme začali výborne a svojou aktivitou sme dokázali už v prvom polčase odskočiť súperovi na rozdiel dvoch gólov. Najskôr sa presadil Gerebenits a po ňom aj Pavúk. Druhý polčas už žiadne góly nepriniesol, zvíťazili sme 2:0.

Mikuláš Radványi, tréner Podbrezovej: „Odohrali sme výborný zápas, proti ďalšiemu mužstvu z Fortuna ligy. Zápas sa mohol skončiť aj vyšším rozdielom, keďže sme mali ešte viacero dobrých príležitosti na skórovanie. Pozitívom je, že sa nám podarilo udržať čisté konto. Páčila sa mi naša organizácia hry, ktorá bola na požadovanej úrovni. Tešíme sa z ďalšieho víťazstva, no ako hovorím, netreba to preceňovať. Naďalej musíme tvrdo a poctivo pracovať.“

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Bartoš, Paraj, Barbora – Chvátal, Bakaľa, Grendel, Kukoľ – Gerebenits, Pavúk. Striedali: Špyrka, Pribula, Micovčák, Natchkebia, Rehák.

FC Vion Zlaté Moravce: Lukáč – Čogley, Menich, Moško, Čonka – Duga, Tóth – Kyziridis, Ďubek, Hrnčár – Balaj. Striedali: Grozdanovski, Chren, Šmatlák, Orávik.

6. februára

FK Železiarne Podbrezová – Slavoj Trebišov 3:1 (2:0)

Góly: 21. (11 m) a 53. Grendel, 22. Chvátal – 83. Rudzan.

V poslednom prípravnom zápase pred začiatkom jarnej časti sme porazili Slavoj TrebišovV generálke pred začiatkom jarnej časti sme zaznamenali víťazstvo nad naším súperom z druhej futbalovej ligy, ktorým bol Slavoj Trebišov. Zápas sme odohrali na umelej tráve v podbrezovskej časti Skalica.

V prvom polčase sme v rozmedzí jednej minúte dokázali streliť dva góly, keď sa najskôr z pokutového kopu presadil Grendel a následne zvýšil na 2:0 Chvátal. Viac gólov v prvom polčase nepadlo a do šatní sme tak šli s náskokom o dva góly.

Druhý polčas sme začali dobre a v 53. minúte sme viedli zásluhou dvojgólového Grendela už 3:0. Viac šancí sme už využiť nedokázali, naopak, inkasovali sme v závere zápasu, keď na konečných 3:1 upravoval hosťujúci Rudzan.

Mikuláš Radványi, tréner Podbrezovej: „Odohrali sme dobrý zápas proti súperovi, ktorý hral viac agresívne. Vypracovali sme si dostatok gólových príležitostí, nakoniec sa nám podarilo streliť tri góly. Zápas sa však mohol skončiť aj vyšším rozdielom, keďže tých šancí bolo veľa. Potrebujeme sa vrátiť na začiatok prípravy, kde sme boli oveľa efektívnejší. Víťazstvo nás samozrejme teší, no už sa naplno koncentrujeme na úvodné jarné kolo.“

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Godál, Paraj, Kukoľ – Chvátal, Grendel, Bakaľa, Galčík – Gerebenits, Pavúk. Striedali: Bartoš, Skiba, Barbora, Breznanik, Pribula Micovčák, Špyrka, Lupták.

Slavoj Trebišov: Vinclér – Bajtoš, Rudzan, Ilinjo, Šimko – Kanu, Kovalčík, Begala, Issa – Polaščík, Vilkovský. Striedali: Repiský, Katunský, Jiho, Sitarčík, Kulich, Pálfi, Chovan, Bavoľár.