Ďalšie úspechy podbrezovských cyklistov

Naši cyklisti nezaháľajú ani počas letných mesiacov. Začiatkom júla sa predstavili na majstrovstvách Slovenska v dráhovej cyklistike, potom štartoval Samuel Fedor na Európskom olympijskom festivale mládeže v Banskej Bystrici a v auguste súťažili podbrezovskí pretekári v dvoch kolách Slovenského pohára v cestnej cyklistike.

V dňoch 1. až 3. júla sa v Prešove uskutočnili majstrovstvá Slovenska v dráhovej cyklistike vo vytrvalostných disciplínach. V stíhacích pretekoch jednotlivcov skončil mladší žiak Jakub Pančík štvrtý. Medzi kadetmi sme mali trojnásobné zastúpenie a naši pretekári sa zoradili od tretieho po piate miesto v poradí Ondrej Hrico, Juraj Šalko a Matej Švarc. Junior Adam Haľak sa stal majstrom Slovenska. V stíhacích pretekoch družstiev naši kadeti v zložení Šalko, Švarc, Hrico a Medveď vybojovali striebornú medailu. V disciplíne scratch kadet Juraj Šalko aj junior Adam Haľak získali bronz. Adam Haľak bol tretí aj v bodovacích pretekoch a omniu.

Samuel Fedor v reprezentačnom drese Slovenska na štarte časovky počas Európskeho olympijského festivalu mládeže v Banskej Bystrici. Foto: archív SZCOd 24. do 30. júla sa v Banskej Bystrici uskutočnil Európsky olympijský festival mládeže 2022, najväčšie tohtoročné športové podujatie na Slovensku. V cestnej cyklistike Slovensko reprezentovala trojica mladých cyklistov, medzi ktorými bol aj člen nášho oddielu Samuel Fedor. Štartoval v časovke jednotlivcov aj v pretekoch s hromadným štartom. V časovke obsadil 40. miesto a v pretekoch s hromadným štartom zaznamenal 47. priečku.

Prvý augustový víkend súťažili naši pretekári v dvoch kolách Slovenského pohára v cestnej cyklistike v Tlmačoch. Najskôr v sobotu pretekali v kritériu, kde kadet Samuel Fedor obsadil tretie miesto a Tereza Medveďová zvíťazila medzi ženami. V nedeľu bol opäť z našich kadetov najlepší Samuel Fedor na štvrtom mieste. Tereza Medveďová získala medzi ženami striebro.