Po jesennej časti prezimujeme na štvrtom mieste

Naši futbalisti odohrali na prelome mesiacov november a december posledné tri stretnutia v tomto kalendárnom roku. Po štrnástich zápasoch jesennej časti druhej ligy prezimujeme na štvrtom mieste so ziskom dvadsiatich šiestich bodov a bilanciou osem víťazstiev, dve remízy a štyri prehry. Na lídra z Banskej Bystrice a priamy postup strácame deväť bodov a na druhé miesto, zaisťujúce baráž o Fortuna ligu, nám chýba päť bodov.

FC Košice – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0) Gól: 44. Košuda.

Koncom novembra cestovali naši futbalisti do Košíc. V 8. minúte sme prvýkrát pohrozili, keď po centri Grendela mieril nepresne Micovčák. V 30. minúte mali prvú vážnejšiu šancu domáci, no výborný zákrok predviedol Ludha. Prvý gól stretnutia padol v 44. minúte, keď sa v samostatnom úniku presadil zoči-voči Ludhovi domáci Košuda – 1:0. Po zmene strán pokračoval futbal medzi šestnástkami a výraznejšia šanca prišla až v 79. minúte. Na center Kukoľa si nabehol Breznanik, no ani na dvakrát nedokázal prekonať výborného Kiru. Košičania si nakoniec dokázali udržať čisté konto do konca a v šlágri 13. kola zdolali našich futbalistov 1:0.

Vladimír Cifranič, tréner Podbrezovej: „Prvý polčas sme hrali pomaly a zdĺhavo. Nedokázali sme otvoriť súperovu obranu. Naopak, súper hral zozadu na rýchle protiútoky, z ktorých dokázal jeden premeniť. Druhý polčas sme mali prevahu, vypracovali si šance, no nevyužili sme ich. A preto sme prehrali.“

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Pajer, Godál, Chvátal – Bakaľa, Grendel, Enzo Arevalo – Galčík, Pavúk, Micovčák.

FK Železiarne Podbrezová – Partizán Bardejov 1:1 (1:1) Góly: 44. Pavúk – 42. Stachura. Začiatkom decembra sme privítali na domácom ihrisku Partizán Bardejov. Po predchádzajúcej prehre s Košicami sme potrebovali bodovať, aby sme ostali v hre o postup. Bardejov mohol ísť do vedenia v 24. minúte, no hosťujúci Brigant nepremenil pokutový kop. Prvý gól stretnutia nakoniec predsa len dali hostia, keď sa v 42. minúte presadil Stachura. O dve minúty neskôr však naši futbalisti odpovedali gólom Pavúka a do šatní šli mužstvá za nerozhodného stavu. Druhý polčas ďalšie góly nepriniesol a v Zelpo aréne sa tak zrodila remíza 1:1.

Vladimír Cifranič, tréner Podbrezovej: „Inkasujeme strašne ľahké góly. Súperi sa na góly vôbec nenarobia. My, naopak, trpíme nato, že sme málo efektívni a nevieme z našej prevahy, ktorú máme vyťažiť viac. Je to jednoducho málo, a tak tieto zápasy nevieme dotiahnuť do víťazného konca. Možno je na nás taká psychická deka, z ktorej sa potrebujeme dostať. Musíme ísť ďalej a byť možno v ofenzíve dôraznejší a dotlačiť loptu do brány.“

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Pajer, Godál, Bartoš – Kukoľ (62. Galčík), Grendel, Bakaľa, Oscar, Chvátal (81. Kováčik) – Breznanik (81. Enzo Arevalo), Pavúk (75. Micovčák).

FC ŠTK 1914 Šamorín – FK Železiarne Podbrezová 0:2 (0:0) Góly: 80. Galčík, 87. Breznanik. Posledný zápas jesennej časti sme odohrali na Mikuláša v Šamoríne. Po bezgólovom prvom polčase sme dlho nemohli prekonať súpera ani v druhej časti hry, nakoniec však strelil v 80. minúte úvodný gól zápasu náš najlepší strelec Roland Galčík. V 87. minúte pridal poisťovací gól Michal Breznanik a zo Šamorína sme si tak priviezli tri body po víťazstve 0:2.

Ján Gajdošík, tréner Podbrezovej: „Prvý polčas sme sa ťažko presadzovali. Problémy nám robil vysoký pre- ssing domácich. Druhý polčas to bolo z našej strany lepšie. Bol to zápas o prvom góle. Sme radi, že sme ho strelili my a dosiahli potrebné víťazstvo. Chalani si najmä za druhý polčas v tomto náročnom zápase víťazstvo zaslúžili.“

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Pajer (46. Paraj), Bartoš, Chvátal – Bakaľa, Grendel, Enzo Arevalo (61. Breznanik) – Galčík, Pavúk (72. Kukoľ), Szetei (72. Pribula).

Daniel Pavúk strelil jediný gól v poslednom domácom vystúpení nášho mužstva v roku 2020, keď upravil na konečných 1:1 v zápase s Bardejovom.          Foto: I. Kardhordová