Železiari triumfovali na halovom turnaji v Poľsku

Po víťaznom turnaji zavládla v našej výprave veľká radosť. Foto: FK ŽP

V poľskom meste Katovice sa uskutočnil prestížny halový futbalový turnaj Spodek Super Cup. Zúčastnili sa ho aj hráči FK Železiarne Podbrezová a na jeho konci mali dôvod na radosť. S bilanciou tri víťazstvá a jedna prehra si domov odniesli trofej pre celkového víťaza.

Podujatie malo medzinárodný charakter a okrem železiarov sa na ňom predstavili mužstvá z Poľska a Českej republiky.

Hneď na úvod sme vysoko porazili poľský Rybnik v pomere 9:2. V druhom zápase skupiny podľahli železiari Katowiciam 3:1. Z druhého miesta v skupine však postúpili medzi kvarteto najlepších. V napínavom semifinále následne tesne zdolali Górnik Zabrze v pomere 6:5. Vďaka tomuto výsledku sa dostali až do finále.Najlepší hráč turnaja Bajo spolu s trénerom Romanom Skuhravým. Foto: FK ŽP

V československom súboji o zlato stál proti nášmu tímu český FC Baník Ostrava. Začali sme aktívne a už v druhej minúte otvoril skóre Sanusi. Následne Kabongo a znovu Sanusi pridali ďalšie góly a boli sme na najlepšej ceste za celkovým triumfom. Baníci dokázali znížiť, no Oravec dal náš štvrtý gól a hoci český zástupca finále zdramatizoval, Talakov po skvelej prihrávke od Kabonga definitívne spečatil víťazstvo Podbrezovej v pomere 5:2. Okrem celkového prvenstva nás potešilo aj individuálne ocenenie. Podbrezovčan Bajo získal honor najužitočnejšieho hráča turnaja.

Spokojnosť trénera

Po turnaji vládla v našom tábore výborná nálada. Nečudo, vyhrať prestížne podujatie, ktoré sa hralo v parádnej atmosfére, je určite skvelou reklamou pre celý podbrezovský futbal. A hoci išlo o netradičný formát, aj takéto stretnutia môžu nášmu mužstvu pomôcť posúvať sa smerom dopredu. „Očakávania fanúšikov, atmosféry a celkového prostredia boli veľké a keď sme sem išli taký kus cesty, tak sme to chceli využiť k čo najlepšej hre. Z toho, že chlapci vyhrali turnaj, mám radosť. Najhodnotnejší zápas bol pre mňa duel s Górnikom Zabrze, kde sme hrali naozaj veľmi dobre,“ povedal po turnaji Roman Skuhravý, kormidelník nášho tímu.

Cenný triumf môže železiarom dodať ešte väčšiu chuť do práce a motiváciu pred blížiacou sa jarnou časťou Niké ligy. „Znovu sa chceme vrátiť k budovaniu víťaznej mentality a každý čiastkový úspech nám v tom môže pomôcť. Nič to však nemení na fakte, že máme pred sebou ešte veľa práce. Som za chlapcov rád a teším sa na ďalšie zápasy v príprave,“ uzavrel český tréner.

Skvelé dojmy

Víťaznú trofej zdvihol nad hlavu Matej Grešák, ktorý bol na turnaji kapitánom železiarov. Aj jeho potešil celkový triumf, no okrem tímového úspechu vyzdvihol celkovú atmosféru.

„Turnaj na mňa pôsobil skvelým dojmom. Od haly, fanúšikov, organizácie až po všetky zúčastnené mužstvá. S chalanmi sme odohrali super zápasy so skvelou atmosférou a nakoniec prišla aj čerešnička na torte v podobe prvého miesta. Pristúpili sme k duelom zodpovedne, s chuťou a dopadlo to výborne. Navzájom sme sa povzbudzovali a tak to má byť. Po dobrom turnaji sa môžeme sústrediť na ďalšie tréningy a zápasy v príprave,“ uzavrel M. Grešák.

Okrem nášho prvého mužstva sa turnaja zúčastnili aj chlapci z kategórie U11, ktorí si na podujatí zahrali o deň skôr ako muži. Zmerali si sily nielen s domácimi poľskými tímami, ale aj s chlapcami z Borussie Dortmund. A hoci sa im na turnaji výsledkovo príliš nedarilo, domov si odniesli cenné skúsenosti a množstvo zážitkov.