Zablahoželať prišli aj hokejoví majstri sveta

Zlatí chlapci z Göteborgu 2002. Zľava Peter Bondra, Miroslav Šatan, Richard Lintner spolu s hercom Filipom Tůmom. Foto: M. Bobák
Zlatí chlapci z Göteborgu 2002. Zľava Peter Bondra, Miroslav Šatan, Richard Lintner spolu s hercom Filipom Tůmom. Foto: M. Bobák

Dvadsať rokov na Táľoch si pripomenuli mnohé známe osobnosti. Medzi najvýznamnejších hostí patrilo kvarteto majstrov sveta v ľadovom hokeji z roku 2002. Jozef Stümpel, Peter Bondra, Miroslav Šatan či Richard Lintner boli nielen skvelí hokejisti, ale lásku našli aj v golfe.

„Poviem iba dve slová – krásne a neskutočné. Tále sú unikátne „zasadené“ do nádhernej prírody. Stretávajú sa tu príjemní ľudia a je radosť s nimi hrať,“ povedal Jozef Stümpel. Táľom následne poprial všetko len to najlepšie. „Nech je tu naďalej takáto krásna príroda, aby sa ihrisko zelenalo a stretávali sa tu naozaj dobrí ľudia a kamaráti. Nech každý, kto sem príde, má radosť v srdci,“ zaželal bývalý vynikajúci center.

Druhý domov

Podobne vníma Tále aj Peter Bondra. Autor víťazného gólu vo finále majstrovstiev sveta 2002 proti Rusku je už stálicou tohto rezortu.

„Tále sú pre mňa veľkým zážitkom. Pánovi Sotákovi som poďakoval, že mal pred rokmi takúto víziu a zrealizovala sa výstavba jedinečného ihriska. Pamätám si na jeho otvorenie. Už vtedy som bol nadšený, lebo vždy, keď som prišiel z Ameriky do Popradu, nikde v okolí nebolo podobné miesto. Musel som chodievať hrávať golf na futbalové ihrisko,“ zaspomínal si nový člen Siene slávy slovenského hokeja, ktorý je viac ako dvadsať rokov hrdým členom klubu na Táľoch.

A čo mu poprial k narodeninám? „Všetkým členom tejto rodiny, ale aj ľuďom, čo tu pracujú, prajem veľa zdravia. Hráčom želám dostatok šťastia. Pevne verím, že o dvadsať rokov sa tu opäť stretneme. Tále sú pre mňa druhým domovom.“

Radi sa vracajú

Miroslav Šatan, kapitán majstrov sveta a dnes prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja, si chvíle s priateľmi užíval.

„Veľmi sa teším, že ihrisko na Táľoch dosiahlo takúto métu, aj keď sa mi nechce veriť, že už prešlo toľko času od jeho otvorenia. Som veľmi rád, že sa mi podarilo byť pri jeho zrode a aj na oslave výročia,“ povedala hokejová legenda a Táľom popriala všetko najlepšie. „Myslím si, že všetci sa sem radi vracajú. Ihrisko už má svoje meno, kvalitu a dnes i históriu. Verím, že všetky tieto faktory budú v budúcnosti iba rásť a spokojných hráčov bude naďalej pribúdať.“

Prezentujú Slovensko

Richard Lintner bol taktiež na otvorení golfového ihriska pred dvadsiatimi rokmi. Odvtedy chodí na Tále pravidelne.

„Našiel som tu veľa kamarátov. Ľudia sa poznajú a dobre spolu vychádzajú, pričom spoločne trávia veľa voľného času. Po golfovej stránke sa Slovensko za dvadsať rokov posunulo. Tále sú originálne a iné ako ostatné ihriská u nás,“ rozhovoril sa Lintner. V rezorte vidí aj ďalšie pozitívum. „Prinášajú možnosť odprezentovať Slovensko pre turistov. Máme krásne hory, lyžiarske strediská. V lete tu môžete využiť bicykle či ísť na turistiku a golf to optimálnym spôsobom dopĺňa,“ povedal „Citrón,“ ako znie prezývka bývalého vynikajúceho obrancu.

„Táľom prajem, aby sa tu stretávalo čoraz viac ľudí. Aby odchádzali s pocitom radosti, že sa sem znovu vrátia,“ dodal.