Naša anketa: Stravníci oceňujú najmä väčšie porcie

 

Jednotlivé kantíny navštívia každý deň stovky ľudí. My sme sa niektorých spýtali, či postrehli zmeny v jedálnych lístkoch, ako sú spokojní so stravou a čo by v rámci skvalitnenia služieb privítali.

Aurel Starke, doprava: – Zmeny v aktuálnom jedálnom lístku som postrehol. Porcie mäsa sú určite väčšie a aj polievky sú oveľa lepšie a chutnejšie. Ja osobne som veľmi spokojný. Verejné stravovanie nie je reštaurácia, aby sme sem prichádzali po gurmánske zážitky.

Jozef Kubek, Pbžp: – Určite je väčšia porcia mäsa, či už hovädzina alebo rezne. Veľmi fajn boli prídavky k jedlu. Privítal by som ale výber z dvoch polievok. Bol by som rád, keby bola ešte jedna. Myslím, že pre gastro by to nebolo také zaťažujúce, keby sa vrátili k pôvodnej verzii s dvoma druhmi.

Mgr. Miriam Kočtúchová Blažinová, Pbžp: – Postrehla som všetky zmeny. Máme menší výber jedál, zrušili balíčky, prišli sme o prídavky. Väčšie porcie som nepostrehla. Podľa mňa sú rovnaké, ja by som privítala väčšiu, napriek tomu, že som žena.

Marián Kučera, oceliareň: – Predovšetkým som si všimol, že strava zdražela. Ale výraznejšie zmeny som nepostrehol. Ale inak som celkom spokojný.

Vojtech Vlček, energetika: – Myslím si, že kvalita ponúkaných jedál sa zlepšila. Akurát by som do múčnych jedál pridal viac náplne. Strava je na štandardnej úrovni a som spokojný.

Jozef Kováčik, energetika: – Zatiaľ veľký rozdiel nevidím. Vyzerá však, že porcie sú väčšie. Mohli by byť aj prídavky k jedlu. Možno by som ponúkal aj nápoje, ktoré boli kedysi samozrejmosťou. Mali sme čaj, džús, no potom to zrušili.