Fanúšikovia sa zhodli: Prehra zabolela, výkon potešil

Zaslúžia si absolutórium. Fanúšikovia FK Železiarne Podbrezová vycestovali do Bratislavy povzbudiť svojich hráčov. „Skrytí“ pod strechou Národného futbalového štadióna neúnavne hnali svoj tím dopredu. Po zápase sme sa niekoľkých z nich opýtali, ako sa im páčil duel, čo hovoria na atmosféru a ako hodnotia výjazd do hlavného mesta.

Patrik Ridzoň: Chlapci sa nemajú za čo hanbiť. Myslím si, že môžu pokračovať v dobrých výkonoch. Síce prehrali po dlhej sérii, ale zaslúžia si pochvalu. Národný futbalový štadión sa mi páčil, akurát sektor hostí bol ako pavučina, nebol dobrý výhľad.

Tomáš Birka: V prvom rade sa chcem poďakovať hráčom za splnenie sna. Mohli sme prísť na Národný futbalový štadión a fandiť. Aj keď sme prehrali, hrali sme so cťou.
Ďakujem generálnemu manažérovi klubu Mirovi Poliačkovi za vybavenie výjazdu, taktiež všetkým fanúšikom, ktorí s nami vycestovali a povzbudzovali celých 90 minút. Nechali sme na štadióne srdce i dušu. Týmto chcem pozvať aj na domáci zápas s Ružomberkom a dúfam, že odštartujeme novú sériu bez prehry. Výjazd bol perfektný. Bavili sme sa, užili sme si sen, ktorý sme mali. Malá dedina pricestovala do Bratislavy, aby potrápila veľký Slovan s úplne iným rozpočtom. Aj tak sme sa nezľakli. Ďakujem ešte raz.

Martin Citara: Odohrali sme veľmi dobrý zápas, len škoda záveru. Tiež chcem vyjadriť vďaku, že som sa mohol dostať na tento krásny futbalový štadión. Taktiež mi prekážali siete v hosťovskom sektore. Inak sa naše povzbudzovanie veľmi dobre ozývalo a určite budem veľmi rád, keď sa sem ešte niekedy dostanem. Výjazd bol celkovo veľmi dobrý, v Bratislave som po dlhšom čase a naozaj bolo všetko super.

Petra Ridzoňová: Všetko bolo perfektné. Škoda len, že sme nevyhrali, ale ideme ďalej. V sektore vládla vynikajúca atmosféra počas celého zápasu. Mám veľký zážitok.

Marika Šuhajdová: Chodím fandiť pravidelne. Myslela som, že to bude lepšie, lenže ma veľmi rozčúlili rozhodcovia. Naši však hrali super, čiže v tomto smere som spokojná, rovnako tak hodnotím aj výjazd. Teším sa aj na ďalšie zápasy, na ktoré sa určite prídem pozrieť.

Andrej Šajgalík: Výjazd bol vynikajúco zorganizovaný. Zápas mal grády a my sme veľmi dobre fandili. Na chlapcov som hrdý. Síce sme prehrali, ale hráči dali do hry srdce, čo sa o Slovane nedá povedať. Náš sektor išiel na plné bomby, kričali sme a hlasivky mám mimo. Bolo to super.

Karol Kornel Repiský: Na futbal chodím 40 rokov. Štadión v Bratislave je nádherný. Slovan je európske mužstvo, ale myslím si, že jeho hráči nedávali do toho také srdce ako naši. Bolo vidieť, ako idú nadoraz, rovnako ako my v sektore. Bolo nás asi 40 a bolo nás počuť, čo nás teší. Môj tip bol 2:2, výsledok je 3:1, čo na góly sedí (smiech). Jeden nám neuznali, takže mi takmer vyšiel tip. Podbrezová je najlepšiaaa!