Hudobné vystúpenie, súťaže i ukážka práce záchranárov. Deň detí dopadol opäť na výbornú

Futbalové ihrisko v Podbrezovej v Skalici ožilo prvú júnovú nedeľu džavotom množstva detí. Vedenie našej akciovej spoločnosti opäť pripravilo oslavu Medzinárodného dňa detí (MDD), ktorá bola určená pre ratolesti našich zamestnancov. Pripravený bol bohatý program, pričom deti si svoj sviatok naplno vychutnali.

Z oslavy MDD našich zamestnancov sa stala postupne tradícia. Každý rok sa schádzajú najmenší na tejto milej udalosti, aby si v kruhu kamarátov užili deň plný zábavy a dobrej nálady. Tohtoročné podujatie sa uskutočnilo popoludní, čo bola najväčšia zmena oproti minulým rokom. Už pred začiatkom programu prichádzali na ihrisko prví návštevníci. O tom, že program bol zaujímavý aj pre dospelých svedčí skutočnosť, že hudobné zoskupenia malinyJam roztancovalo nielen deti, ale aj ich rodičov. Tí využili čas na občerstvenie v novootvorenej kaviarni Academy Cafe, ktorá sa nachádza priamo v areáli ihriska.

Hudobné vystúpenie malinyJam otvorilo oslavu MDD. Foto: I. Setvák
Hudobné vystúpenie malinyJam otvorilo oslavu MDD. Foto: I. Setvák

Organizátori aj tento rok pripravili rôzne súťaže na viacerých stanovištiach a deti zároveň mohli tvoriť diela v kreatívnych dielničkách. Na svoje si prišli aj futbalisti, ktorí súťažili vo viacerých disciplínach. Najväčší záujem bol už tradične o maľovanie na tvár, ktoré počas celého popoludnia priťahovalo desiatky detí. Pred stolíkom s farbami sa tvorili rady malých návštevníkov, ktorí sa menili na tigre, motýle, princezné či superhrdinov. Šikovné maliarky vytvárali farebné motívy podľa želaní detí a na ich tvárach vyčarovali úsmev. Táto aktivita potvrdila, že medzi najmenšími patrí k najobľúbenejším súčastiam spoločenských a rodinných podujatí. Každé prihlásené dieťa si navyše prevzalo balíček plný dobrôt. Celkovo bolo pripravených takmer štyristo balíčkov.

 Prišli aj záchranári
Odvážnejší si vyskúšali dymový tunel u hasičov či kurz prvej pomoci s breznianskymi záchranármi. Nepochybne veľkú pozornosť si po spustení sirén získali zásahové vozidlá záchranných zložiek. Policajné vozidlá boli ihneď po príchode na trávnik štadióna „obkľúčené“ zvedavými pohľadmi detí. Tie so zatajeným dychom a niektoré aj so zakrytými ušami obdivovali prácu policajných kukláčov. Zlaňovanie im bolo predvedené aj dole hlavou a páchateľ bol za okamih bezpečne zadržaný vďaka profesionálnemu zásahu.

Ukážka zneškodnenia páchateľa bola zaujímavá aj pre dospelých. Foto: I. Setvák
Ukážka zneškodnenia páchateľa bola zaujímavá aj pre dospelých. Foto: I. Setvák

Účastníkov podujatia „pokropili“ i dažďové prehánky, no tie prítomných neodradili a deti zotrvali obdivovať prácu sokoliarov a kynológov.

Podľa Anny Kupcovej z odboru personalistiky a miezd, ktorá bola zároveň koordinátorkou podujatia, bolo celé popoludnie vydarené a deti si po roku znovu prišli na svoje.

„Veľmi nás teší, že si aj tento rok našlo cestu na oslavu MDD množstvo zamestnancov so svojimi rodinami. Napriek občasným dažďovým prehánkam panovala počas  dňa výborná atmosféra a deti si naplno užili pripravený program. Verím, že si z podujatia odniesli veľa pekných zážitkov a úsmevov. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii a pripravili pre deti nezabudnuteľné momenty,“ zhodnotila. 

 Oznam pre rodičov
Rodičia detí, ktoré sa nemohli zúčastniť oslavy Medzinárodného dňa detí napriek tomu, že sa prihlásili a prevzali si vstupenku, si môžu prísť po balíček do odboru personalistiky a miezd k pani Kupcovej. Balíčky budú pripravené aj v novom závode, konkrétne v sociálnej budove valcovne bezšvíkových rúr na druhom poschodí u pani Gemzickej.

Tento rok boli pre deti pripravené aj rôzne súťaže. Foto: A. Veverková
Tento rok boli pre deti pripravené aj rôzne súťaže. Foto: A. Veverková

 

Maľovanie na tvár sa už tradične tešilo najväčšiemu záujmu detí. Foto: R. Rybovič
Maľovanie na tvár sa už tradične tešilo najväčšiemu záujmu detí. Foto: R. Rybovič