Editoriál

Máme pre vás dve správy. Začnime horšou. Ubehla polovica leta. Lepšou je, že rovnaký diel je ešte pred nami. Ale to všetko viete aj bez toho, aby sme vám to pripomínali. Teraz však zabudnime na leto a sústreďme sa na jeseň. Viacerí sa možno budú čudovať, prečo píšeme takéto slová na prelome prázdnin. Jeseň sa však naozaj začína. No nie v kalendári, ale na futbalových trávnikoch. V týchto dňoch štartuje ďalšia sezóna našej najvyššej súťaže, s novým názvom Niké liga. Fanúšikovia v Podbrezovej i na celom Horehroní sú v očakávaní, čo nám prinesie. V minulom ročníku železiari príjemne prekvapili, no zopakovať podobný úspech bude náročné. Konkurencia nespí, tímy sa posilnili a majú smelé ambície.

Posledné dni pred súťažou sme pozorne mapovali aj v našom podbrezovskom klube. V jeho zákulisí sa stále niečo deje, no nemyslíme teraz len na prípravu hráčov, ale aj ľudí, ktorí sa starajú o ich servis. Jednou z najdôležitejších funkcií vo futbale je pozícia vedúceho mužstva. V našom klube ju bude vykonávať nová persóna. K športu mala vždy blízko, preto ponuku s radosťou prijala a povedala nám viac o svojich úlohách. Tvrdé týždne letnej prípravy zasa zhodnotil hlavný tréner mužstva. Čo je dôležité, optimizmus chlapcom nechýba a rovnako ani odhodlanie dosahovať uspokojivé výsledky. Hráči, vedenie, fanúšikovia, ale aj ostatní, ktorí majú futbal v srdci, sa už tešia na začiatok ligy. Všetci sme zvedaví najmä na výkony našich chlapcov, ktorí určite vydajú zo seba všetko. Rovnako sa tešíme aj na atraktívnych súperov, ktorí zavítajú do našej útulnej Zelpo arény s vynoveným trávnikom. Futbalová sezóna je tu a my si prajeme čo najviac športových zážitkov a pozitívnych emócií. Aby sme i vďaka športu zabudli na každodenné starosti.

A ak vás futbal náhodou nezaujíma, určite si nájdete iné aktivity, ako si užijete druhú polovicu leta. Navštíviť môžete hrad Ľupča, golfový rezort na Táľoch, podbrezovské kúpalisko alebo inak relaxovať. Prajeme teda ešte pekný zvyšok prázdnin a športovým fanúšikom čo najviac futbalovej radosti.