Z kvarteta poltucet

Štyri zápasy, kvarteto náročných súperov a nula prehier. Hoci je na bilancovanie ešte skoro, vstup nováčika z Podbrezovej do Fortuna ligy je sledovanou záležitosťou nielen na Horehroní, ale aj v kruhoch futbalových odborníkov.
Ako teda zhodnotiť prvé duely? Podbrezová obstála viac ako solídne. Proti nej stáli najlepšie celky vlaňajšej sezóny, účastníci európskych súťaží a mužstvá, ktoré sú ďaleko skúsenejšie ako to naše. Železiari sa ale nezľakli ani jedného z nich. Dobré namiešaný kokteil hráčov, odhodlanie, nováčikovský elán, ale aj podpora z tribún. To všetko boli atribúty, ktoré pomohli tímu získať poltucet bodov. Tie môžu byť dobrým odrazovým mostíkom do ďalšieho priebehu sezóny. Podbrezová v úvode prekvapila. Príjemne. Futbaloví odborníci pred začiatkom ligy šuškali, že práve zverenci trénera Romana Skuhravého budú čiernym koňom súťaže. Po úvodnej porcii stretnutí sa o tom hovorí čoraz hlasnejšie. Podstatné však je, aby sme nelietali v oblakoch. To si ale dobre uvedomuje vedenie klubu, tréneri i samotní hráči. Pred nami je totiž mnoho zápasov. Robiť uzávery po štyroch by bolo predčasné. Avšak, pozitívna stopa, ktorú mužstvo zanechalo v úvode, je dobrým znamením. Máme sa na čo tešiť.
FK Železiarne Podbrezová môže byť príjemným prekvapením. V klube na tom denne pracujú. A my, fanúšikovia, im môžeme pomôcť z tribún. Dva domáce zápasy priniesli pekné návštevy. Verme, že v nastolenom trende budeme pokračovať a do Zelpo arény nás bude prichádzať čo najviac. Naši hráči si to zaslúžia. Za výkony, ktoré doteraz predviedli, určite.