Naši futbalisti na víťaznej vlne

FK Železiarne Podbrezová – MŠK Žilina „B“ 3:0 (1:0)

Góly: 15. Pavúk, 76. Špyrka, 86. Zachara.

V závere júna sme odohrali posledný zápas sezóny, keď sme v treťom kole nadstavbovej časti druhej ligy hostili na domácom trávniku žilinské „béčko“. V 2. minúte mali naši chlapci prvú vážnu šancu zápasu. Z rohového kopu však mieril vedľa vo výbornej pozícii hlavou Paraj. V 15. minúte padol prvý gól, keď sa z vnútra pokutového územia hlavou presadil Daniel Pavúk – 1:0. V 19. minúte sme už mohli viesť o dva góly, no Szeteiova strela skončila len na ľavej žrdi Belkovej brány. V 20. minúte, po chybe v domácej rozohrávke, sa zoči-voči Ludhovi ocitol Holáň, no náš brankár predviedol fantastický zákrok. V 38. minúte sa po rohovom kope Pribulu dostal k lopte vo vnútri pokutového územia Špyrka, ktorý ani na dvakrát neprekonal hosťujúceho brankára. Prvý polčas už viac vzruchu nepriniesol a naši hráči tak odchádzali do kabín s jednogólovým vedením.

Jozef Špyrka strelil gól na 2:0 a o víťazstve nad Žilinou „B“ bolo rozhodnuté. Foto: I. KardhordováPo zmene strán prišla prvá šanca už po troch minútach. Z vnútra pokutového územia to prudkou strelou skúsil Špyrka, proti bol však opäť hosťujúci Belko. V 58. minúte to z väčšej diaľky vyskúšal Kováčik, ale jeho pokus žilinský brankár vyrazil. V 71. minúte sa pripomenuli aj hostia, strela Farského síce bola prudká, no nepresná. V 75. minúte sme sa už tešili po druhýkrát, keď sa presnou strelou presadil Jozef Špyrka – 2:0. V 86. minúte sa skóre menilo po tretíkrát, keď vyrazenú strelu Ďatka dorazil Mateusz Zachara – 3:0. V závere sa už nič vážnejšie neudialo a naši chlapci tak v poslednom zápase sezóny 2019/2020 zaknihovali víťazstvo 3:0.

Vladimír Cifranič, tréner Podbrezovej: „Myslím si, že dnes to bol z našej strany slušný výkon. Na druhej strane treba povedať, že sme hrali proti veľmi mladému mužstvu. Aj keď vo Zvolene s Bystricou to bol z našej strany takisto slušný výkon, tak dnešný výkon sme potvrdili aj výsledkovo. Vytvorili sme si šance, ale samozrejme nemôžeme sa uspokojiť. Stále je na čom pracovať. Potrebujeme to mužstvo posunúť ešte ďalej. Zatiaľ však s obdobím, ktoré tu pôsobíme, môžeme byť spokojní.“

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Paraj, Pajer, Chvátal, Galčík (66. Breznanik), Ďatko, Špyrka, Szetei (23. Krčula), Pribula (66. Gajan), Pavúk (61. Zachara).

MŠK Žilina „B“: Belko – Majdan (57. Tandara), Moško, Nemčík, Nagy (46. Jambor), Suľa, Farský, Barbora (68. Leitner), Holáň, Rusnák (46. Kaprálik), Goljan (68. Javorček).

Posledný zápas našich futbalistov v sezóne 2019/2020 objektívom I. Kardhordovej

FK Železiarne Podbrezová – Salgótarjáni BTC 10:0 (3:0)

Góly: Grendel 2, Arevalo 2, Pavúk 2, Breznanik 2, Špyrka, Pribula.

Hoci sezóna pre našich futbalistov skončila 26. júna, kedy zvíťazili doma nad žilinským „béčkom“ 3:0, už začiatkom júla odštartovali „železiari“ prípravu na tú ďalšiu. V sobotu, 4. júla, sme v domácej Zelpo aréne privítali maďarského súpera Salgótarjáni BTC.

Prvý gól stretnutia padol už v 5. minúte, keď sa z penalty nemýlil Erik Grendel. V 15. minúte naši chlapci strelili druhý gól, keď sa z vnútra pokutového územia presadil Enzo Arevalo, nová posila, ktorá k nám prišla z FK Poprad. V 18. minúte to už mohlo byť 3:0, no Zachara ani na dvakrát neprekonal hosťujúceho brankára, ktorý predviedol vynikajúce zákroky. To, čo sa nepodarilo Zacharovi, vyšlo o pár minút Enzovi Arevalovi, ktorý svojím druhým gólom zvýšil už na 3:0. Do konca polčasu mali ešte naši hráči zopár veľmi dobrých príležitosti, no tie sa gólom neskončili.

V druhom polčase mali prvú príležitosť hostia, no priamy kop výborne vyrazil Rehák. O pár minút však už bolo 4:0, keď sa hlavou presadil Pavúk. Ten istý hráč v 59. minúte pridal svoj druhý gól v stretnutí – 5:0. O dve minúty neskôr to už bolo 6:0, keď sa krásnou strelou presadil po druhýkrát v zápase Grendel. Naši chlapci ďalej pokračovali vo výbornom výkone, v 63. minúte pridal Michal Breznanik siedmy gól a v 67. minúte ten istý hráč aj ôsmykrát rozvlnil sieť súperovho brankára. Do listiny strelcov sa zapísal aj Jozef Špyrka, ktorý presnou strelou zvýšil na 9:0. Symbolickú bodku za vydareným stretnutím dal Martin Pribula, ktorý desiatym gólom uzavrel gólostroj našich futbalistov.

FK Železiarne Podbrezová: Rehák – Chvátal, Pajer, Bartoš, Kukoľ, Bakaľa, Grendel, Krčula, Szetei, Arevalo, Zachara.

Striedali: Kováčik, Geschwandtner, Breznanik, Špyrka, Pribula, Gajan, Galčík, Pavúk.