Naše dorastenky prepisovali rekordy v Poľsku

Dorastenecká reprezentácia Slovenska, v ktorej bolo až šesť našich nádejí. Foto: P. Kühnel

Prvý novembrový víkend sa v poľskom Leszne uskutočnilo medzištátne stretnutie dorastencov. Z Podbrezovej sme mali v slovenskej reprezentácii až šesť zástupcov, medzi ktorými boli Daniela Mócová, Naďa Poliaková, Katarína Beskidová, Matúš Bánik, Kristián Soják a Andrej Balco.

Naše dievčatá nedali mladým Poľkám šancu a vytvorili dokonca rekordy kolkárne. Nielen ako družstvo, ale aj v kategórii jednotlivcov. Najskôr sa o nový rekord kolkárne v kategórii U18 postarala Mócová (609) a neskôr Poliaková (618). Družstvo chlapcov skončilo na druhom mieste, s najlepším výkonom nášho dorastenca Balca (617).

Ligové súťaže

Kolkárske súťaže sú v plnom prúde. V interlige sme privítali v predohrávke Vrútky, ktorým sme nadelili 261 kolkov a za víťazstvo 6:2 zaznamenali dva body do tabuľky. Aktuálne sa nachádzame na treťom mieste za Trstenou a Rokycanami. Naším najlepším hráčom v zápase bol Peter Nemček (662).

Extraligisti cestovali do Veľkého Šariša. Žiaľ, začiatok sezóny ich zastihol v slabšej forme a ani na Šariši neoslnili. S jedinou šesťstovkou (Soják 603) a jeho jediným bodom sme prehrali 7:1. V tabuľke nám momentálne patrí nelichotivá deviata priečka.

V ženskej extralige sme odohrali zápas v Žarnovici, s druhým celkom tabuľky. Víťazstvo 0:6 svedčí o doterajšej suverenite našich dievčat, ktoré kraľujú na čele extraligového pelotónu. Najlepšou kolkárkou bola Vladimíra Vávrová (580).

„Béčko“ si poradilo na dráhach Spišskej Novej Vsi s domácimi kolkármi 6:2. Víťazstvo o 228 kolkov potvrdilo vedenie v tabuľke 1. ligy východ. Najlepším hráčom bol Jozef Petráš (592).

Dorastenci cestovali na východ. Najskôr „áčko“ rozosmutnilo Šarišanov a popoludní „béčko“ prevalcovalo Košice. „Áčko“ je o skóre na druhom mieste v tabuľke za Fiľakovom, „béčko“ je šieste.