Kolkári opäť ovládli Interligu

V priebehu jedného týždňa dosiahli naši kolkári dva významné úspechy. Po víťazstve v Interlige triumfovali aj v Lige majstrov. Foto: T. Kubej

 

Dňa 26. marca odohrali kolkári ŠK Železiarne Podbrezová posledný zápas tejto sezóny v Interlige. Na domácich dráhach privítali družstvo TJ Valašské Meziříčí. Už pred zápasom bolo jasné, že naši hráči získajú pohár za prvenstvo v česko-slovenskej najvyššej súťaži, no chceli si udržať svoju neporaziteľnosť v domácej kolkárni počas tejto sezóny.

Zápas sa od začiatku vyvíjal podľa našich predstáv a nakoniec sme český tím zdolali jednoznačne 7:1 na body a 3761:3612 na koly. Počas dvadsiatich stretnutí Interligy v sezóne 2021/2022 zaznamenali podbrezovskí kolkári osemnásť víťazstiev a iba dve prehry. Nestačili len v úvodnom zápase na SKK Rokycany, začiatkom aktuálneho roka podľahli aj družstvu KK Ježci Jihlava. V obidvoch prípadoch to boli prehry na súperových dráhach, doma sme premožiteľa nenašli.

Hneď po zápase sa uskutočnilo vyhodnotenie aktuálneho ročníka Interligy. Okrem putovného pohára za celkové víťazstvo získalo naše družstvo aj ďalší pohár a zlaté medaily za titul majstrov Slovenska. O tento úspech sa zaslúžila predovšetkým šestica Jan Bína, Erik Kuna, Jiří Veselý, Bystrík Vadovič, Peter Nemček a Tomáš Pašiak. Títo hráči tvorili základnú kostru družstva. V Interlige počas tejto sezóny hrali aj Kristián Soják, Erik Gallo, Tomáš Dziad a Filip Bánik.