Tréner Skuhravý: Chýbala nám vášeň

 

Tri body zo súboja s Púchovom ho tešia, hoci vie, že jeho tím nepodal ideálny výkon. Náš tréner Roman Skuhravý poslal na trávnik do druhého polčasu až trojicu nových hráčov. Podbrezová sa naštartovala a nakoniec z toho bolo jasné víťazstvo. Krátko po súboji sme sa s kormidelníkom nášho družstva porozprávali.

Čo vám ukázal zápas s MŠK Púchov?

– V prvom rade musím súpera pochváliť. To, čo som videl v prvých štyroch jarných zápasoch, sa potvrdilo. Predviedol sympatický výkon, ktorému nechýbala odvaha a dobrá organizácia hry.

Váš tím pôsobil v prvom polčase zakríknutým dojmom. Čo sa stalo, že herný prejav nebol ideálny?

– V prvom dejstve nám chýbala vášeň, neboli sme pracovití a ani dostatočne odvážni. Po obrátke sme sa vrátili k veciam, ktoré fungujú. Som veľmi rád, že sme tento veľmi ťažký zápas zvládli.

Museli ste cez prestávku v kabíne zvýšiť hlas?

– Určite nie. Chlapcom som len pripomenul, na čom každý deň pracujeme. Som veľmi rád, že v druhom polčase pristúpili k zápasu tak, ako vieme. Na týchto hráčov nie je potrebné kričať. Pracujú dobre a vedia, o čo ide. Proti Púchovu to bolo len o umocnení toho, na čom neustále makáme.

Mohol sa pod výkon podpísať aj nie príliš ideálny terén?

– V žiadnom prípade. U mňa nikdy nebudete počuť, že sa budem sťažovať na ihrisko. Aj keby sme hrali na betóne. Futbalista, ktorý má vášeň, si poradí s akýmkoľvek terénom.

Čaká vás nahustený program. Na čom musíte ešte zapracovať?

– Teším sa na ďalšie stretnutia a verím, že budeme všetci zdraví. V dueli s Púchovom sme videli, že čím viac sa blížil záver, tak hráči mali v hlave, aby neurobili chybu. To sa mi príliš nepáčilo a musíme na tom zapracovať. Chceme, aby sme boli v každom súboji odvážni celých 90 minút.