Z kolkárskych dráh

Po Svetovom pohári jednotlivcov U23 a dospelých v Rijeke, kde ako jediný reprezentant Slovenska získal medailu náš bývalý hráč Erik Kuna (striebro), sa znovu rozbehli ligové súťaže.

Interliga je najvyššou súťažou najlepších českých a slovenských družstiev. Podbrezová si naposledy priviezla dva povinné body z Fiľakova po víťazstve 1:7. Najlepší výkon v zápase predviedol náš hráč Peter Nemček (630). Podbrezovský klub je zo slovenských zástupcov aktuálne na druhej priečke.

V extralige mužov sa našim kolkárom veľmi nedarilo. Z Košíc si priviezli nepopulárneho kanára po prehre 8:0. Najlepším z našich hráčov bol Ivan Malček, ktorý nahral 576 bodov. V tabuľke sme až na deviatom mieste.

Extraliga žien je jasnou záležitosťou podbrezovských kolkárok, ktoré naposledy odohrali dve víťazné stretnutia. Najskôr zvíťazili v Rakoviciach (1:5, najlepšia Vávrová 592) a potom v Piešťanoch (1:5, najlepšia J. Poliaková 568). S prehľadom potvrdili neporaziteľnosť v lige a sú nedostihnuteľné na čele tabuľky. Už dve kolá pred koncom súťaže sú tak istými majsterkami Slovenska.

Naše dorastenky hosťujúce v KK Brezno vyhrali v rovnaký víkend v Bratislave nad Apollom 2:4 (najlepšia Sabová 560) a následne doma podľahli Rakoviciam (2:4, najlepšia Sabová 561). Momentálne sú v tabuľke na piatej pozícii.

Zastúpenie máme aj v 1. lige východ. „Béčko“ je jasným víťazom základnej časti a víťazstvom 6:2 doma proti Kremnici (najlepší Kriváň 563) si len upevnilo tohtosezónne dominantné postavenie v tabuľke. Naši kolkári majú pred sebou už len posledné kolo. Potom budú hrať play-off o postup do extraligy.

Dorast „áčka“ hral dvojzápas. Najprv naši mládežníci porazili Košice (najlepší A. Balco 601), a potom Veľký Šariš (najlepší Bánik 600). Podbrezovskí dorastenci vedú tabuľku pred Fiľakovom a Trstenou. „Béčko“ zvíťazilo nad Košicami (najlepší O´Hagan 511) a aktuálne drží šiestu priečku v tabuľke.