Roman Skuhravý: Ospravedlňujem sa všetkým fanúšikom

Tréner Roman Skuhravý si vybudoval s hráčmi výborný vzťah. Foto: M. Štefánik

Patril k základným pilierom úspechu. Keď prišiel do Podbrezovej, zaviedol nový systém hry. Ten fanúšikom najskôr „nevoňal.“ No on bol trpezlivý a hráčom vždy veril. Napokon vybudoval mužstvo, ktoré v súťaži dominovalo. Český tréner Roman Skuhravý namiešal tie správne ingrediencie a futbal na Horehroní dostal iný punc. Ohromná sila v ofenzíve vyvážená spoľahlivou defenzívou naháňala súperom strach. Keď sa k tomu pridal vynikajúci vzťah s hráčmi, výsledkom bol zaslúžený úspech.

Skuhravý pôsobil po stretnutí s Bardejovom pokojným dojmom. Na jeho tvári nebolo vidieť väčšie emócie ako po ktoromkoľvek inom stretnutí. No pri srdci ho hriala radosť z dosiahnutého cieľa.
Je niekoľko minút po zápase a vy ste postúpili. Čo vám behá hlavou?

– Musím sa opakovať. Pre mňa pocit dobre odvedenej práce od všetkých ľudí. Keď sme sem prišli, vedeli sme, že toto mužstvo je zaujímavé. Rýchlo sme zistili, že je aj pracovité a má vášeň a charakter. Verím, že to nie je posledný krok Podbrezovej.

V posledných štyroch zápasoch ste strelili neuveriteľných 24 gólov. Ukázali chlapci takýmto spôsobom obrovskú túžbu po postupe?

– Nie je to o túžbe, ale o dennodennej práci. Všetkých súperov sme dostali do hlbokého postavenia. Museli sme vedieť, ako si poradiť s hlbokým blokom. Celú dobu sme na tom makali. Uvedomovali sme si, že nás tieto situácie stretnú. Sú podobné ako vajce vajcu. Ale mali sme skvelý útok a hráči boli hladní po góloch. V kolektíve máme futbalistov, ktorí vedia prihrať, taktiež sme výborne bránili a oporu sme mali aj v brankárovi. V kádri sú mladí chlapci, ale sú úžasne pracovití. V neposlednom rade nám dalo dôveru vedenie, a to si najviac vážim. Pretože viem, že to nie je samozrejmosť.

Fanúšikovia na tribúnach hovorili, že Podbrezová nikdy nehrala takýto dominantný futbal. Zo začiatku ale nebolo všetko ideálne. Zarezonovala najmä vaša kritika na ich adresu po jednom z neúspešných zápasov. Dnes je ale situácia úplne iná…

– Ospravedlňujem sa všetkým fanúšikom, ak som ich niekedy urazil. Uvedomujem si, čo náš spôsob práce dokáže urobiť. Je ťažké niekomu niečo vysvetľovať, keď prehráte doma so Skalicou alebo u nováčika v Humennom. Fanúšikovia ale musia byť trpezliví a vo futbale nejde všetko hneď. Vo všetkých pôsobiskách, kde som bol, tak sa to končilo podobne. Pokiaľ nezačal klub predávať hráčov, vždy sme šli nahor. Uvidíme, čo nám prinesú najbližšie dni a ako sa vyvinie situácia v Podbrezovej.

Aká je vaša budúcnosť v klube? Čoraz viac sa šušká o vašom odchode do Žiliny…

– Svoju budúcnosť mám vnútorne vyriešenú už minimálne týždeň. Dnes je deň Podbrezovej a nie je to o mne. K situácii sa vyjadrím neskôr.

* Dva dni po stretnutí s Bardejovom klub informoval, že Roman Skuhravý zostáva trénerom FK Železiarne Podbrezová aj v ďalšej sezóne.